Już jutro Oleśnicki Dzień Capoiera

Pierwsze zgrupowanie nowego sezonu grupy Orun Capoeira Polska odbędzie się w Oleśnicy.


REKLAMA

Capoeira to wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuki walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą są w niej elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Capoeira została stworzona w XVIII i XIX wieku przez niewolników w Brazylii i była sposobem na manifestowanie odrębności kulturowej, rozrywką, zabawą pozwalającą zapomnieć o codziennej niedoli.

Capoeira wróciła jakiś czas temu do Oleśnicy i zatacza coraz szersze kręgi. W tym roku Orun i OKR Atol zapraszają na Oleśnicki Dzień Capoeira, który odbędzie się w niedzielę (30 października) w hali sportowej OKR Atol.

Początek warsztatów zaplanowano na godzinę 12 i będą one trwały pięć godzin. W programie organizatorzy przewidzieli warsztaty dla dzieci oraz dla dorosłych, a także pokaz capoeira i bezpłatną lekcję dla wszystkich chętnych. Wstęp jest wolny, a koszt warsztatów wynosi 15 zł dla dzieci oraz 20 zł dla dorosłych.

Kadra Orun Capoeria Polska zawita do Oleśnicy w składzie: Instr. Cabaça Łukasz Sosulski, Grad. ArcoIris Justyna Jagielnicka, Grad. Galo Łukasz Luks, Grad. Pichaim Przemyslaw Matuszny, Grad. Pavão Paweł Pavão, Grad. Cascavel Piotr Kończak, Grad. Salvador Marcin Burmistrz.

Harmonogram zgrupowania: 

12.-12.15 – pokaz capoeira
12.15-13.15 – otwarty trening dla chętnych (młodzież, dzieci, dorośli) oraz równolegle trening dla dzieci
13.15-14.00 – drugi trening dla dzieci
14-17.00 – treningi dla młodzieży i dorosłych
17.00 – zakończenie warsztatów

capoeiraplakat1

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony