Festyn Aktywna Oleśnica już w piątek!

Miejska Rada Sportu i współorganizatorzy zapraszają wszystkich oleśniczan do udziału w festynie Aktywna Oleśnica, który towarzyszył będzie obchodom Dni Oleśnicy.


REKLAMA

– Pierwotny zamysł był taki, aby zorganizować w maju święto sportu, ale w związku z szansą na dofinansowanie z województwa przenieśliśmy jego realizację na wrzesień. Mimo to, razem z Miejską Radą Sportu postawiliśmy, że zrobimy festyn wieńczący sezon treningowy. Szukaliśmy terminu i ostatecznie stanęło na tym, aby zgrać go z paradą mieszkańców i obchodami Dni Oleśnica – wyjaśnia Łukasz Koper, menadżer ds. sportu OKR Atol i przewodniczący rady sportu.

Nad stawami i na obiektach Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego każda z zaangażowanych w festyn organizacji będzie miała swoją „stację”, przy której mieszkańcy rekreacyjnie będą mogli podjąć się różnorodnych aktywności fizycznych.

– Idąc od amfiteatru, gdzie zakończy się parada mieszkańców, w pierwszej kolejności czekał będzie na mieszkańców taneczny aerobik, prowadzony przez grupę Return i Akademią Tańca Piasecki. Obok będą Orły Oleśnica, z którymi będzie można nauczyć się jazdy na rolkach i nie tylko. Będzie też okazja spróbowania swoich sił w inline alpine (letnia alternatywa slalomu dla narciarzy zajazdowych – przyp.red.) – wymienia Koper. planfestynu

Co czeka na kolejnych stacjach? Na „trójce” Akademia Piłkarska Oleśnica zaprasza na wyścigi i slalomy kajakowe, w których przeprowadzeniu pomagali będą ratownicy z klubu pływackiego Torpeda. – Wodne atrakcje przygotowaliśmy też na basenie. Pogoda ma dopisać, będzie to pierwszy dzień otwarcia basenu letniego, dlatego wspólnie z MKP Atol zachęcamy do rodzinnych zawodów. Niezbędny jest strój kąpielowy – dodaje szef MRS. W przypadku kaprysu pogody rodzinne pływanie odbędzie się w pływalni krytej.

Działo się będzie również na dolnej płycie boiska stadionu, gdzie różnego rodzaju aktywności dla najmłodszych przygotowali karatecy z Hikari Oleśnica, futboliści z Oleśnica Outlaws i szkoła językowa Between. Ponadto prowadzona będą warsztaty z nordic walking.

Na bieżni do biegowej rywalizacji w szkolnej sztafecie zachęcają Cała Oleśnica Biega, Szerszeń Oleśnica i Lupus Oleśnica. Żeńska Akademia Piłkarska zaplanowała pokazowy trening w Parku Rozrywki. Swoich sił spróbować będzie można też po sąsiedzku na ściance wspinaczkowej. A na korcie tenisowym żołnierskie koło „Lotnik” prowadziło będzie swój turniej, w którym każdy (obowiązuje wpisowe) również będzie mógł wziąć udział.

– Na bezpieczeństwem uczestników czuwały będą Służby Ratownicze, a przez cały festyn prowadzona będzie kwesta na rzecz Fundacji Oleśnickie Bidy. Rozpoczynamy tuż po paradzie, około godziny 17:30. Serdecznie zapraszam! – puentuje Ł.Koper.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony