Drugi turnus Summer Campu to już historia

Kolejna 20 dzieci spędziło aktywnie 40 godzin podczas drugiego turnusu summer campu organizowanego przez AP Oleśnica i Sky Blue School.


REKLAMA

– Plan podobnie jak w przypadku pierwszego turnusu obejmował 4 dni zajęć w Oleśnicy oraz całodniowy wyjazd do Wrocławia. Wycieczka do Humanitarium, to dużo praktycznych doświadczeń i eksperymentów. A przede wszystkim szansa na poznanie bardzo trudnych i złożonych naukowych problemów w prosty sposób. Co więcej, we Wrocławiu poznawaliśmy zakamarki zamku w Leśnicy, przeprawialiśmy się przez rzekę, korzystaliśmy z uroków parku leśnickiego – relacjonuje trener Mateusz Góra.

– Jako edukatorzy podziwiamy oleśnickie zabytki, cenne spotkania z policjantami, czy strażakami. Jest to potrzebne, jednak tego typu zajęcia są organizowane wiele razy w trakcie trwania edukacji za co jesteśmy wdzięczni. Dzięki temu my możemy się skupić na intrygujących warsztatach. Dni spędzone w Oleśnicy ponownie były bardzo aktywne i praktyczne. Nasi uczestnicy robią rzeczy, których możliwe, że nigdy nie mieliby okazji spróbować. Udało nam się na przykład zrobić ciecz po której można biegać. A z pomocą Fotomafii nauczyliśmy się kilku fotograficznych sztuczek. Dodatkowo Cała Oleśnica Biega poprowadziła bardzo przyjemne warsztaty sportowe – dodaje Góra. summercamp2005

Ponadto w ramach stałego programu codziennie dzieci brały udział w zajęciach sportowych, uczyły się angielskiego, a każdy dzień kończyła aktywna rekreacja: w kinie, na basenie lub w parku rozrywki.

– Ponownie uczyliśmy się także czym jest współpraca i jak dobrze z niej korzystać. Aktywnie spędzony tydzień, w którym wyzwaniem było się nudzić za nami. Bardzo nam miło, że wielu uczestników nie chciało jeszcze kończyć summer campu i wcale nie cieszyli się, że to już weekend – podsumowują z zadowoleniem organizatorzy.

summercamp2006

Ponadto, wszyscy uczestnicy otrzymali campowe koszulki, których zakup był możliwy dzięki wsparciu firmy BestOkna.pl. Summer Camp jest dofinansowany ze środków miasta Oleśnica.

summercamp2001

RED, źródło: AP Oleśnica

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony