Zwycięskie pożegnanie juniorów Pogoni z LDJ i trenerem Kartochą

Zwycięskie pożegnanie juniorów Pogoni z LDJ i trenerem Kartochą

W sobotę przy Brzozowej juniorzy starsi Pogoni Oleśnica ograli 4:2 KS Polkowice.


REKLAMA

Starsza grupa juniorska w sobotniej, 30. i ostatniej kolejce tego sezonu Ligi Dolnośląskiej Juniorów zmierzyła się z KS-em Polkowice. Mecz rozegrano na głównej płycie boiska stadionu miejskiego w Oleśnicy.

Faworytem spotkania byli goście, którzy w tabeli zajmują wysokie piąte miejsce. Rozgrywany w upalnym słońcu mecz w pierwszej połowie nie przyniósł bramek po żadnej ze stron. W drugiej części jednak padło ich aż sześć.

Pierwsze dwie zdobyli przyjezdni, prowadząc już 2:0. Oleśnicka młodzież pokazała jednak charakter i odwróciła losy pojedynku. Po dwóch bramkach Kacpra Bartusiaka oraz pojedynczym trafieniom Adriana Holaka i Łukasza Kryczki, to MKS cieszył się ze zwycięstwa 4:2.

Zwieńczenie sezonu kompletem punktów przykrywa nieco fakt, że młodzi Pogoniarze zajęli dopiero 14. miejsce w lidze (zdobyli 27 punktów – 7 zwycięstw, 6 remisów, 17 przegranych), które zgodnie z regulaminem rozgrywek oznacza spadek z LDJ (co nie oznacza jeszcze, że MKS-u w przyszłym roku nie zobaczymy w lidze dolnośląskiej).

Juniorzy żegnają się też z dotychczasowym trenerem. Jak dowiedział się OlesnickiSport.pl, po meczu trener Mariusz Kartocha poinformował zawodników, że nie będzie dalej prowadził zespołu i kończy współpracę z Pogonią Oleśnica.

REKLAMA
 1. zez

  hahaha@ prawdziwa cnota krytyk się nie boi….. mówi Ci to coś ….. do kibic piłkarski@ takie problemy mają wszystkie zespoły w lidze więc nie bądź śmieszny…

  (-6)
 2. hahaha

  huhu widzę, że tutaj pełno trenerów, któzy potrafią tylko oceniać. Teraz posadza jest wolna, proszę składać aplikację na objęcie zespołu LDJ. To idealny moment, żeby pokazać, że jest się lepszym zamiast hejtować. Pozdrawia P. Kartochę ! :)

  (11)
 3. kibic piłkarski

  Juniorzy spokojnie by się utrzymali ale jak ktoś interesuje się Oleśnicką piłką to wie że gro juniorów zasila pierwszy zespół a głównym celem jest wyszkolenie jak największej liczby zawodników do pierwszej drużyny i ten cel został osiągnięty w 200 %, a konkretny wynik w grupach młodzieżowych jest na drugim planie. Brawo i podziękowanie za walkę do końca dla zawodników i trenera.

  (9)
 4. ja

  Dziękujemy panie Mariuszu za wkład jaki pan włożył w sportowe wychowanie zawodników. Niektórzy z nich byli z panem od samgo początku i teraz kończą karierę jako Juniorzy starsi. Wyniki to nie wszystko, nie każdy z nich zostanie Lewandowskim, ale każdy z nich został przez pana ukierunkowany sportowo. W każdego z tych zawodników zaszczepił pan fascynację piłką nożną i sportowy charakter a to procentuje. Dzięki i powodzenia.

  (7)
 5. kibic

  To najlepsza wiadomość dnia że ten Kartocha jest zwolniony i należy dodać że za późno z tą decyzją czekano jeszcze z APO go wyjeb….

  (-1)
 6. zibi

  Ten znienawidzony osobnik nigdy nie powinien być trenerem Pogoni. Jego okropna osobowość jest odpychająca. Wygląda ja Bin Laden i tam się nadaje !!!

  (-3)
 7. JB

  Za wyniki odpowiada głównie trener choć o końcowym rezultacie decydują różne czynniki ,to trener odpowiada za decyzje personalne za przygotowanie zespołu do rozgrywek, trening , przygotowanie motoryczne itp itd i to trener ponosi konsekwencje swoich decyzji … widocznie metody i myśl rodem z Barcelony się nie sprawdziły i tyle w tym temacie.

  (2)
 8. kolp

  Nie rozumiem hejtu w stronę Trenera Mariusza Kartochy. Może wyniki juniorów nie powalały, ale jest to jednak Liga Dolnośląska, w której znajdziemy juniorów klubów II, III ligi, którzy zadomowili się w tej lidze na dobre. Chłopakom mogło zabraknąć trochę doświadczenia, albo połapali kontuzje w najważniejszej części sezonu. To nie jest powód, żeby na kogoś zwalać spadek, czy to na sędziego, czy na trenera, zdarza się to najlepszym, nawet zawodowcom (np. Hannover 96). Nie pozdrawiam hejterów :p
  POGOŃ HEJ!!!

  (3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony