Zwycięska passa ŻAP trwa, Sukces rozbił Ziemię Lubińską

Zwycięska passa ŻAP trwa, Sukces rozbił Ziemię Lubińską

Kolejny pogrom mają na koncie zawodniczki Sukcesu Gmina Oleśnica. W sobotę przy Brzozowej ŻAP ograła LUKS Ziemia Lubińska, zwyciężając aż 11:2.


REKLAMA

Spotkanie rundy wiosennej III ligi dolnośląskiej kobiet przyciągnęło na trybuny całkiem sporo kibiców. Obok rodzin i znajomych młodych piłkarek, również uczniowie szkół podstawowych, dopingujący oleśnicki klub okrzykami i transparentami. Na wszystkich kibiców czekał po meczu darmowy wstęp do Parku Rozrywki Rodzinnej.

Wcześniej zgromadzeni przy Brzozowej fani żeńskiej akademii obejrzeli dość jednostronne widowisko. Po trudnych pierwszych minutach, wraz w upływem czasu coraz bardziej widoczna była przewaga oleśniczanek, które zepchnęły przeciwniczki do defensywy i próbowania swoich sił w kontratakach i stałych fragmentach gry.

I właśnie najpierw po perfekcyjnym uderzeniu z wolnego, a w końcówce po kontrze dwukrotnie skapitulować musiała Alicja Gołda, ale to nic w porównaniu z jedenastoma bramkami, które jej koleżanki z pola zaaplikowały drużynie gości. Aż czterokrotnie na listę strzelców wpisała się Karolina Kowalska. Po dwie bramki dołożył Julia Mularczyk i Ewa Nawrot, a po jednym trafieniu Wenesa Pańczyszyn, Dominika Krawczyńska i Oliwia Paluch.

Kroczące w rundzie wiosennej od zwycięstwa do zwycięstwa piłkarki Adama Maciejewskiego trafiały do siatki rywale już 31 razy, tracąc przy tym zaledwie 4 gole. Obecnie daje im to drugie miejsce w tabeli, za prowadzącymi Czarnymi Jelcz-Laskowice.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony