Zmiany w zarządzie Pogoni Syców

W dniu 21 marca w budynku klubowym odbyło się pierwsze zebranie nowo wybranego Zarządu Stowarzyszenia Sycowski Klub Sportowy „Pogoń”.


REKLAMA

Zgodnie z podjętą we wtorek decyzją członków, nowym prezesem stowarzyszenia został Grzegorz Rosiek. W skład nowego zarządu wchodzą także: Marcin Jaskuła (wiceprezes), Łukasz Kubera (wiceprezes), Marcin Kozan (skarbnik), Wojtek Dryka (sekretarz), Łukasz Tomczyk (członek), Paweł Andrzejewski (członek) oraz Łukasz Foltyński (członek). Natomiast w komisji rewizyjnej pracować będą: Wojciech Traler (przewodniczący), Mateusz Chowański (zastępca) oraz Jan Niwa (członek).

Oświadczenie byłego już prezesa Pogoni Roberta Kacyny:

Szanowni Kibice, Sympatycy i Przyjaciele Sycowskiej Pogoni!

Chciałbym Was wszystkich poinformować, że w dniu 17 marca 2017 roku złożyłem oficjalną rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Sycowskiego Klubu Sportowego Pogoń Syców. W trakcie walnego zebrania, które odbyło się w Centrum Kultury w Sycowie w piątek 17.03.2017, została ona przyjęta. Przedstawiłem wówczas również sprawozdanie z działań organizacyjnych i sportowych za rok 2016. Powody złożenia rezygnacji były wieloaspektowe, a sama decyzja dojrzewała we mnie od kilku miesięcy.

Kiedy przejmowałem władzę w Klubie byłem świadomy wyzwań, jakie przede mną stoją. Zdawałem sobie sprawę z lokalnych realiów, wiedziałem o problemach z jakimi borykał się Klub, byłem w pełni świadomy w jakiej sytuacji organizacyjnej, finansowej i sportowej się on znajduje. Mimo wszystko zdecydowałem się kierować pracami Zarządu. Było to dla mnie olbrzymie wyzwanie, z którym w mojej ocenie sobie poradziłem. Historia, mieszkańcy miasta, piłkarze i kibice ocenią mnie z perspektywy czasu z roli osoby stojącej na czele sycowskiej piłki. Teraz nadszedł czas dla nowych ludzi, a ja spokojnie mogę odejść z podniesioną głową. Wierzę, że te zmiany wyjdą na dobre dla Klubu, a to zawsze było dla mnie najważniejsze. Ze swej strony deklaruję wszelką niezbędną pomoc dla mojego następcy w zakresie pełnego wdrożenia w sprawy Klubu.

Mimo że przez te wszystkie lata sprawowania przez mnie funkcji Prezesa przyszło mi borykać się z wieloma problemami, trudnościami, zawsze towarzyszył mi optymizm, entuzjazm i wiara w słuszność wprowadzanych zmian, mających na celu usprawnienie funkcjonowania Klubu i jego ciągły rozwój. Nie wszystkie podejmowane przeze mnie i Zarząd działania są widoczne na pierwsze rzut oka, ale mogę zapewnić, że poświęciłem temu Klubowi bardzo dużo czasu, będąc w pełni zaangażowanym Prezesem w każdym aspekcie nadzorowania funkcjonowania tego stowarzyszenia. W trakcie mojej kadencji udało się kompletnie wyremontować główny budynek klubu oraz zachęcić do reprezentowania barw Pogoni blisko 500 zawodników – obecnie we wszystkich grupach wiekowych jest ich ok. 150. To właśnie zachęcenie tak wielu młodych osób i dzieci do godnego reprezentowania barw Pogoni jest dla mnie najbardziej zadowalającym osiągnięciem. Myślę, że nikt nie zaprzeczy, jeśli powiem, że oprócz funkcji Prezesa sprawowałem również funkcję kierownika każdej z działającej w naszym klubie drużyn. Dbałem o zapewnienie wszelkich potrzeb naszych podopiecznych, ich bezpieczeństwo w trakcie rozgrywania spotkań, odbywania treningów, dojazdów na mecze, a także, aby mieli możliwość spotykania się w czystych, zadbanych warunkach, przygotowując dla nich, często własnymi rękoma boisko czy stroje do rozgrywania meczów.

Nie sposób wymienić wszystkich, z którymi miałem przyjemność pracować w trakcie mojej kadencji Prezesa, jednak jestem pewien, że wszystkie te osoby wiedzą, że jestem im bardzo wdzięczny za pomoc, jaką mi w tym czasie chętnie udzielali. Chciałbym w tym miejscu podziękować przede wszystkim mojej Żonie Ewie, która przez te wszystkie lata, kiedy sprawowałem funkcję Prezesa Klubu, tolerowała moją ciągłą nieobecność w domu spowodowaną prowadzeniem działań na rzecz Klubu.
Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim osobom, które w trakcie mojej kadencji poświęcały się na rzecz pracy szkoleniowej, wychowawczej, organizacyjnej i inwestycyjnej dla dobra naszych drużyn. Dziękuję współpracownikom, piłkarzom, sponsorom i kibicom, którzy byli przy SKS-ie w dobrych i złych momentach. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie, pomoc w rozwiązywaniu problemów klubowych oraz za zainteresowanie naszymi działaniami.

Dziękuję wszystkim – za wszystko, co przyczyniło się do pomocy w prawidłowej działalności klubowej oraz promowania zdrowego trybu życia w naszej małej miejscowości.

Hej Pogoń!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony