Żeńska akademia zbroi się przed walką o 2 ligę

Żeńska akademia zbroi się przed walką o 2 ligę

Nowy sezon i nowe wyzwania przed Sukcesem Gmina Oleśnica. ŻAP chce walczyć o awans.


REKLAMA

Ubiegły sezon Żeńska Akademia Piłkarska zakończyła – nomen omen – sukcesem. W nowym prezes Jerzy Rogala mierzy wyżej i chce walczyć o najwyższe cele. W poniedziałek piłkarki Sukcesu Gmina Oleśnica spotkały się na stadionie miejskim przy Brzozowej na pierwszym treningu. W Oleśnicy trenowały będą do końca przyszłego tygodnia.

– 29 lipca jedziemy na sześć dni do znanych już nam Głuchołaz na obóz treningowy, a tuż po powrocie zagramy pierwszy sparing – mówi nam trener Adam Maciejewski. W sobotę 6 sierpnia o godz 13 jego zespół podejmie Chrobrego Głogów.

Posiłki z Ekstraligi

Kontrolny mecz będzie okazją, aby obejrzeć w akcji nowe zawodniczki, które trenują już z drużyną. Do zespołu dołączyła 24-letnia bramkarka Andżelika Dąbek, która w minionym sezonie pełnił w ŻAP rolę trenerki bramkarek, a w swoim piłkarskim CV ma kilkadziesiąt meczów (również w polu) w Ekstralidze w barwach AZS-u Wrocław, AZS-u Kraków i Zagłębia Lubin.

– Od 4 miesięcy trenuje bramkarki w akademii, praca trenera bramkarzy bardzo mnie pochłonęła. Ciesze się, że mogę podzielić się swoją wiedza z innymi i pomóc bramkarkom wejść na wyższy poziom. Po zakończeniu ubiegłego sezonu podczas rozmowy z trenerami i prezesem Rogalą doszliśmy do wniosku, że warto wprowadzić kilka nowych osób, które pomogą drużynie rozwinąć się jeszcze bardziej – mówi Dąbek w rozmowie z naszym portalem. zapsukcestreninh_026

I przekonuje, że kobiecy team z Oleśnicy ma ogromny potencjał. – Dziewczyny są bardzo ambitne i pełne pasji. Ich, nasza determinacja w zdobywaniu nowych umiejętności i doskonaleniu się będzie kluczem do sukcesu. Myślę, że dobrze wykonywana praca na treningach sprawi, że gra w piłkę będzie dawała nam jeszcze więcej radości i przyniesie efekt w postaci awansu do 2 ligi – ocenia nowa zawodniczka ŻAP.

Pomogą w walce o awans

Doświadczeniem wzbogaci też zespół 29-letnia obrończyni Joanna Płonowska, była zawodniczka Medyka Konin, AZS-u Wrocław oraz Zagłębia Lubin i reprezentantka Polski. Blok defensywny wspomoże też 21-letnia Joanna Zalwowska, wychowanka AZS-u Wrocław. Co przyciągnęło zawodniczkę ekstraligowego klubu do Oleśnicy?

zapsukcestreninh_002

– Owszem, miałam propozycję grania w innym ekstraligowym klubie. Jednak po dłuższym namyśle zdecydowałam, że nie chcę się nigdzie przeprowadzać, bo we Wrocławiu mieszka mi się bardzo dobrze. Zdałam sobie sprawe, że nie zrobię niewiadomo jakiej kariery jako piłkarka, a nie oszukujmy się – z piłki kobiecej, niestety, się nie wyżyje. Na co dzień pracuje w Oleśnicy u Prezesa Rogali, od którego dostałam propozycję przejścia do ŻAP, aby pomóc drużynie zrobić awans do drugiej ligi. Ponadto będę miała przyjemność grania w jednej drużynie z moimi koleżankami, które kiedyś też grały we Wrocławiu. Długo się nie zastanawiałam. Piłka to moja pasja od dziecka, więc czy to Wrocław, czy Oleśnica zawsze będę czerpała radość z jej kopania – opowiada nam młoda piłkarka.

W seniorskim zespole pojawią się też dwie juniorki. Do drużyny dołączyły właśnie 16-letnie Paulina Stasiak i Karolina Pacyna, dotychczas grające w Wiwie Goszcz.

Czy Sukces Gmina Oleśnica wywalczy awans do 2 ligi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

REKLAMA
  1. kibic

    czyli wszystko po staremu kupujemy obce zeby robic awans a gdzie cierpliwosc w szkoleniu 5-7 lat i wtedy zrobic awans swoimi dziewczynami to bylby sukces.

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony