Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Oleśnica wicemistrzami halowej Ligi Mistrzów

Przez cztery soboty marca reprezentacja rocznika 2007 Akademii Piłkarskiej Oleśnica prowadzona przez trenera Tomka Jaszczyszaka zmagała się w Lidze Młodych Mistrzów. W turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską Dudan młodzi oleśniczanie zajęli w niej 2 miejsce.


REKLAMA

Do zmagań zostały zgłoszone dwie drużyny APO. Rozgrywki początkowo były prowadzone w systemie każdy z każdym, a ostatniej soboty przeprowadzone zostały rozgrywki play off. APO I zajęła siódme miejsce, a APO II drugie.

– Chciałbym podkreślić, że cały zespół zapracował na 2 miejsce. Absolutnie nie ma tutaj mowy na dzielenie zespołu na lepszych i gorszych. Niestety jak to w sporcie bywa, ktoś musiał wygrać, ktoś musiał przegrać. Szkoda, że nie udało nam się spotkać w finale. – relacjonuje trener Tomek.

W fazie play off nasze zespoły trafiły na siebie już w 1/4 finału. Było oczywiste, że ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać. Nie był to miły mecz ani dla chłopaków, ani dla trenera.

– Był to trudny mecz. Emocje były tutaj bardzo duże, bo każdy chciał wygrać. Chłopaki zawsze się wspierali i zawsze byli razem, jednak w tym przypadku musieli stanąć na przeciwko siebie. Na uwagę zasługuje postawa zarówno jednych jak i drugich, którzy po meczu wzajemnie się pocieszali. To był naprawdę miły widok. Prawda jest też taka, że na pewnym etapie szkolenia nie jesteśmy w stanie uniknąć swego rodzaju „selekcji”, ani też uchronić wszystkich przed goryczą porażki. Dla mnie, jako trenera, był to najcięższy mecz w całej mojej dotychczasowej trenerskiej karierze. – dodaje trener reprezentacji rocznika 2007.

Ostatecznie APO I minimalnie przegrało batalię o 5 miejsce, a zespół APO II w finale podejmował gospodarzy – AP DUDA 1.

– Pomimo porażki jestem bardzo zadowolony z zespołów. Warto przypomnieć, że rok temu nasz zespół zajął 7 miejsce, podczas gdy w tegorocznej edycji stanął już na podium. To idealnie pokazuje progres jaki wykonaliśmy na przestrzeni roku. Zespoły, które startowały przed rokiem, w tym zajęły odleglejsze lokaty. Pojawiło się również nowe dla nas, ale i dla mnie wyzwanie, a mianowicie sfera mentalna. O ile piłkarsko byliśmy najlepsi o tyle mentalnie w finale zostaliśmy zblokowani. Był to efekt emocji oraz zaangażowania jakie zostało przez nas wszystkich wprowadzone. Ale to dobrze. Mamy kolejną motywację i wyzwanie, które przybliża nas do stawania się coraz to lepszymi. Najważniejsze to się nie poddawać i być razem na dobre i na złe. – komentuje trener Tomek.

Na koniec turnieju wybrani zostali najlepszy zawodnik i bramkarz turnieju. Tym drugim okazał się nasz zawodnik – Maks Jagła (rocznik 2008!). Zawodnicy wyróżnieni w oleśnickich zespołach to Krystian Rostek (rocznik 2008) oraz Bartek Janicki.

– Na specjalne wyróżnienie zasługuje również postawa Mateusza Biernata! Jego zachowanie miało bardzo pozytywny wpływ na cały zespół. Bardzo dziękuję Mateusz, to postawa godna naśladowania :) – dodaje trener T.Jaszczyszak.

apo-liga-mistrzów002

RED, źródło: APO

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony