Zakończenie rundy jesiennej w piłkarskiej klasie B

Zakończenie rundy jesiennej nastąpiło także w B-klasie. Jak przedstawia się sytuacja po pierwszej części sezonu?


REKLAMA

Trzecie miejsce po rundzie jesiennej wywalczyła grająca w II grupie Perła Węgrów, która pokonała 6:3 Tomtex Widawę Wrocław. Strzelanie w 26 minucie rozpoczął Michał Banach. Cztery minuty później do remisu doprowadził Piotr Miklas. Na try minuty przed końcem pierwszej połowy znów Perła była lepsza o jedną bramkę, bo ponownie bramkę zdobył Banach.

Po zmianie stron Banach zdołał jeszcze dwukrotnie pokonać golkipera gości. Dodatkowo węgrowianie zdobyli jeszcze dwa trafienia za sprawą Daniela Jarzębińskiego i Dawida Basty. Jeszcze dwa razy piłkę z siatki wyciągał także bramkarz Perły po strzałach Tomasza Słowińskiego oraz Wojciecha Sroki.

Pozostałe wyniki grupy II: 

Odra Uraz 4-1 Płomień Wisznia Mała
Malinka Malin 2-2 SKS Głuchów Górny
LKS Krzyżanowice 8-3 Sparta Będkowo
LKS Krościna Wielka 0-7 Sparta Skarszyn
Kometa Kryniczno 7-1 Start Strzeszów
Grom Ligota Piękna 0-5 Błyskawica Szewce

Również trzecie miejsce w tabeli i wygraną na koniec rundy zanotowała Polonia Grabowno Wielkie, która na co dzień zmaga się w grupie IX. W niedzielę zawodnicy z Grabowna Wielkiego pokonali 2:0 będącego na ostatniej pozycji KS Komorów. Pierwszą bramkę dla zespołu prowadzonego przez Sebastiana Skafarka zdobył w 27 minucie Przemysław Pieczarka. Wynik spotkania na osiem minut przed jego zakończeniem ustalił Michał Surma.

Pozostałe wyniki grupy IX: 

Pauza – Orzeł Biedaszków Wielki.
Olimpia Bukowinka 1-1 Pogoń Cieszków
LZS Kaszyce Wielkie 3-2 Sokół Kaszowo
Sokół Ujeździec Wielki 1-1 Dąb Kuraszków
Barycz Sułów 10-0 Sokół Ujeździec Mały
KS Łazy Wielkie 2-3 Sparta Wszemirów

W grupie VIII w najlepszych humorach przerwę zimową spędzi KS Poniatowice, który w tabeli jest na pozycji wicelidera, mając tyle samo punktów-31 co lider z Bykowa. W ostatniej kolejce piłkarze z Poniatowice ograli w derbach powiatu oleśnickiego 4:3 Dąb Dobroszyce.

Po dwudziestu minutach gry podopieczni Marcina Machnika prowadzili już 2:0 po dwóch trafieniach Mateusza Kazimierowicza. W 38 minucie kontakt złapał Dąb, bo bramkarza KS-u pokonał Łukasz Raczkowski. Dobroszyczanie nie cieszyli się długo z tej bramki, bo już minutę później znów na dwubramkowym prowadzeniu był zespół z Poniatowic po bramce Dariusza Tabaczuka.

Po wznowieniu drugiej połowy bramkę zdobył Wojciech Koksztys i ponownie Dąb tracił tylko jednego gola, a chwilę wcześniej z boiska został wyrzucony Łukasz Mysiorek.  W 61 minucie na tablicy pojawił się remis za sprawą Wojciecha Mejty. Na kwadrans przed końcem pojedynku jego wynik ustalił Kazimierowicz, tym samym kompletując hattricka.

Złą sytuację w tabeli na koniec rundy poprawili gracze KS-u Zbytowa, pokonując w dziesiątkę Borowiankę Borowa 5:2. Jako pierwsi bramkę strzelili piłkarze Jacka Klata, za sprawą Tymoteusza Janiaka, który mocnym strzałem zza pola karnego wypisał się na listę strzelców. Chwilę później znów dał o sobie znać Janiak, który wykorzystał podanie Pawła Jurkiewicza.

Kontaktową bramkę gospodarze zdobyli po strzale z rzutu wolnego. Nie dyspozycyjność bramkarza Borowianki ponownie wykorzystał Janiak i zbytowianie prowadzili dwiema bramkami. Po kilku minutach zrobiło się 3:2, bo dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę strzałem z głowy zamienił Krzysztof Szczepański.

Kolejne dwie bramki jakie padły w tym spotkaniu zdobyli zawodnicy KS-u. Najpierw golkiper gospodarzy wyciągał piłkę z siatki po strzale Pawła Jurkiewicza, a następnie nie zdołał obronić rzutu karnego wykonywanego przez Kamila Jarosika, który został podyktowany po faulu na Patryku Gradzie. KS Zbytowa przerwę zimową spędzi na dwunastym miejscu.

Porażkę w ostatniej kolejce rundy jesiennej zanotowali Dariusz Dymarczyk i jego Grom Szczodrów, który uległ 2:3 Piastowi Dobrzeń. Już w pierwszej fazie szczodrowianie objęli prowadzenie po bramce w dziewiątej minucie Kamila Łonia. Dziesięć minut później przyszło wyrównanie, bo Dominika Larwińskiego pokonał Piotr Gajda.

Goście z Dobrzenia nie przestali atakować i w 27 minucie korzystny rezultat dał Jan Perucki. Trzeci gol dla Piasta był autorstwa Filipa Jureczko z 48 minuty. Trzy minuty później czerwonym kartonikiem został ukarany Sławomir Ziemiański. Wynik pięć minut przed zakończeniem meczu ustalił Piotr Górny. Grom plasuje się na czwartej pozycji.

Także nie pomyśli graczy Sokoła Sokołowice przebiegła niedzielna kolejka. Sokół przegrał 0:4 z liderującym KS-em Byków. Bohaterem zespołu z Bykowa został Grzegorz Haber, autor trzech trafień. Jednego gola dołożył Mateusz Frej i to spowodowało, że Sokół wylądował na dziewiątym miejscu.

Pozostałe wyniki grupy VIII: 

Grom Siekierowice 5-4 WKS Wilczyce
KS Dobroszów 7-1 KP 99 Śliwice
Długołęka 2000 3-3 Sami Swoi Nadolice Wielkie

REKLAMA
  1. kibic

    Poniatowice zgodnie z oczekiwaniami, ciekawe miejsce ks bykow, rozczarowały drużyny które spadly z a klasy, kolejna dobra runda w wykonaniu Dobroszowa i nagły zwrot sytuacji drużyn z nadolic oraz sliwic.

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony