Wychowanki UKS-u Bierutów piłkarskimi mistrzyniami Polski!

Drużyna juniorek starszych AZS-u Wrocław najlepsza w Polsce!

Wśród złotych medalistek jest także bierutowski akcent. W całych rozgrywkach, w ekipie AZS-u z powodzeniem występowały Agnieszka Kaczorowska oraz Marta Urbaniak, które są wychowankami UKS-u Bierutów. W tym roku turniej finałowy został rozegrany w Sosnowcu. Dominika Grabowska i spółka trafiły do grupy A z SMS Łódź, Pragą Warszawa oraz Sportową Czwórką Radom.

W pierwszym meczu akademiczki pokonały 4:0 Pragę Warszawa, następnie skromnie 1:0 wygrały z SMS-em Łódź, a w ostatnim meczu grupowym zwyciężyły 3:0 ze Sportową Czwórką Radom. W wielkim finale piłkarki AZS-u okazały się lepsze od Sztormu Gdańsk, wygrywając 1:0 i tym samym zajmując najwyższy stopień podium Mistrzostw Polski Juniorek Starszych do lat 19. Najlepszą zawodniczką całych mistrzostw została wybrana Karolina Ostrowska właśnie z AZS-u Wrocław, a tytuł królowej strzelczyń powędrował do Dominiki Grabowskiej.