Unia Opole wygrała Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w Bierutowie

Unia Opole wygrała Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w Bierutowie

Już po raz szósty w Bierutowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. 


REKLAMA

Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: UKS Bierutów, ŻAP Sukces Oleśnica, UKS Bielawianka Bielawa oraz Unia Opole, które do gry wystawiły po dwie drużyny. I tak o to grupa A składała się z pierwszych zespołów tych drużyn, a grupę B tworzyły drugie drużyny. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z grupy.

Tym samym w ścisłej czwórce z grupy A znalazły się Unia Opole I i UKS Bierutów I, które wyprzedziły odpowiednio ŻAP Sukces Oleśnica I i UKS Bielawiankę Bielawa. Grupa B to już pełna dominacja drugiego zespołu prowadzonego przez Adama Maciejewskiego. Drugie miejsce przypadło Bielawiance Bielawa II, a trzecie były piłkarki Unii Opole II. Ostatnią pozycję w tej grupie zajęły zawodniczki UKS-u Bierutów II.

GRUPA A: 

ŻAP Sukces Oleśnica I 0:2 UKS Bierutów I
UKS Bielawianka Bielawa I 0:1 Unia Opole I
ŻAP Sukces Oleśnica I 1:0 UKS Bielawianka Bielawa I
UKS Bierutów I 0:3 Unia Opole I
ŻAP Sukces Oleśnica I 2:2 Unia Opole I
UKS Bierutów I 3:1 UKS Bielawianka Bielawa I

I. Unia Opole I 7 pkt. 6:2
II. UKS Bierutów I 6 pkt. 5:1
III. ŻAP Sukces Oleśnica 4 pkt. 3:4
IV. UKS Bielawianka Bielawa I 0 pkt. 1:5

GRUPA B: 

Unia Opole II 1:1 UKS Bielawianka Bielawa II
UKS Bieurtów II 0:3 ŻAP Sukces Oleśnica II
Unia Opole II 0:0 UKS Bierutów II
UKS Bielawianka Bielawa II 0:2 ŻAP Sukces Oleśnca II
Unia Opole II 0:1 ŻAP Sukces Oleśnica II
UKS Bielawianka Bielawa II 1:0 UKS Bierutów II

I. ŻAP Sukces Oleśnica II 9 pkt. 6:0
II. UKS Bielawianka Bielawa II 4 pkt. 2:3
III. Unia Opole II 2 pkt. 1:2
IV. UKS Bierutów II 1 pkt. 0:4

W pierwszym półfinale minimalnie lepsze okazały się podopieczne Przemysława Przybylskiego, które ograły 1:0 team pod wodzą Adama Maciejewskiego. Rywalem UKS-u w finale okazał się zespół z Opola, pokonując w półfinale 1:0 UKS Bielawiankę Bielawa II.

Mecz o siódme miejsce na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki UKS-u Bielawianki Bielawa, wygrywając 1:0 z drugim zespołem bierutowianek. Piąte miejsce powędrowało do Karoliny Sus i jej koleżanek po wygranej 1:0 nad Unią Opole II.

Spotkanie o najniższy stopień podium to rywalizacja między pierwszym zespołem ŻAP-u, a drugą drużyną Bielawianki. Po końcowym gwizdku Mariusza Karakuły, który przez cały turniej dbał o przestrzeganie zasad fair play ze zwycięstwa cieszyły się bielawianki, zwyciężając 3:2.

Do poznania sobotniego zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W regulaminowym czasie gry starcia UKS-u Bierutów I z Unią Opole I było 0:0. W serii rzutów karnych lepsze okazały się piłkarki z Opola i to one sięgnęły po tytuł najlepszej drużyny turnieju. Do przedstawicielek Opola powędrowały także nagrody indywidualne. Aneta Klimek została wybrana najlepszą bramkarką, a Katarzyna Dąbkowska najlepszą strzelczynią turnieju, po pokonaniu Karoliny Kowalskiej z ŻAP Oleśnica w dogrywce. Każda z drużyn została nagrodzona nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Oleśnicy oraz Urząd Miejski w Bierutowie.

Skład drużyny zwycięskiej: Aneta Klimek, Joanna Muraszko, Magdalena Lisowska, Patrycja Sajdak, Katarzyna Dąbkowska, Oliwia Baron, Paulina Pyrć.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony