UKS Bierutów będzie świętował dekadę istnienia

W nadchodzącą niedzielę na stadionie miejskim w Bierutowie swoje dziesięciolecie będzie świętował UKS Bierutów.


REKLAMA

Historia powstania UKS-u Bierutów sięga do 2006 r., kiedy to Przemysław Przybylski wraz z Bartoszem Purzyńskim siódmego kwietnia powołali do istnienia bierutowski klub. Obaj na co dzień są nauczycielami wychowania fizycznego. Jak „Purzyn” wspomina moment powstania klubu?

-To Przemek Przybylski był inicjatorem tego przedsięwzięcia. Pamiętam, jak powiedział do mnie: „Bartek, mam pomysł. Trzeba tu coś zrobić z tymi dzieciakami, aby mogli po szkole przyjść, pograć i czegoś się nauczyć”. Przemek wiedział doskonale, że powstanie klubu to nie taka łatwa sprawa. Od samego początku był pełen wiary i nadziei, że wspólnie osiągniemy sukces i doprowadzimy do założenia klubu. A zrzeszać miał on dziewczęta i chłopców, którzy już od wczesnych lat szkolnych mogli uczyć się piłkarskiego rzemiosła. I tak też się stało, w końcu dzisiaj jest prezesem UKS-u. -mówi jeden z trenerów UKS-u.

-Już w niedzielę będzie wszyscy razem świętować dziesięć lat naszego istnienia, z tego powodu zapraszamy wszystkich obecnych i byłych zawodników oraz zawodniczek, a także kibiców do głośnego kibicowania podczas meczów. -dodaje Bartosz Purzyński.

Ponadto organizatorzy przewidzieli różnego rodzaju gry sportowe dla wszystkich uczestników, możliwość skorzystania z dmuchanych zamków, darmowe przekąski oraz lody. Przewidziane są także pamiątkowe koszulki, a także pokaz football freestyle’u w wykonaniu Macieja Leji. Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 14. uks

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony