Udany comeback trampkarzy APO

Trzecie zwycięstwo w czterech ostatnich spotkaniach to bilans trampkarzy Akademii Piłkarskiej Oleśnica. Z kolei młodzicy przegrali walkę z… poprzeczką i słupkami i tym razem, mimo dobrych występów nie pokonali bramkarzy przeciwników. 


REKLAMA

Młodzi zawodnicy pod wodzą Mariusza Kartochy pokonali na własnym boisku 4:1 Górnika Wałbrzych. Pierwsi bramkę strzelili goście, a autorem bramki w 30 minucie okazał się Oskar Łebek. Chwilę później na prowadzeniu już byli gospodarze po golach, które zdobyli Marcin Zdunek i Bartosz Ropuszyński.

W kolejnej fazie wynik ustalił Gracjan Szwak, dwukrotnie pokonując bramkarza Górnika. W tabeli APO jest na piątej pozycji z 10 punktami na koncie. Do lidera, jakim jest Zagłębie Lubin traci cztery punkty.

– Bardzo się cieszę, że po miesiącu przerwy spowodowanej świętami, pauzą oraz zalanym boiskiem, rozegraliśmy tak dobre spotkanie. Drużyna jest na bardzo wysokim poziomie mentalnym, dzięki czemu byliśmy w stanie wygrać spotkanie, mimo tego, że jako pierwsi straciliśmy bramkę. W dobrych nastrojach czekają nas trzy kolejne wyjazdy, a kolejny mecz u siebie, na który zapraszamy zagramy na początku czerwca z Bolesławcem. – komentuje trener Kartocha.

APO: Solbiati, Olszak, Rysztak, Kaznowski, Terpis, Cichosz, Wróbel, Ropuszyński, Barański, Uznański, Zdunek. Rez. Krasinkiewicz, Szymański, Wolny, Stachera, Szwak, Wydmuch.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie młodzików APO występujących w Okręgowej Lidze Młodzików I. Mimo dogodnych sytuacji obu zespołów nie udało się znaleźć drogi do pokonania bramkarzy. W tabeli piłkarze z Oleśnicy zajmują dziewiąte miejsce, mając 10 punktów.

– Spotkanie rozegraliśmy po jednym wspólnym treningu, dlatego jestem dumny z tego, że mecz z czołowym zespołem ligi był bardzo wyrównany, a przeciwnika przed stratą bramki dwukrotnie uratowała poprzeczka. To jednak nie jest jeszcze optymalna dyspozycja tego zespołu i liczę na to, że dzięki dobrej pracy w końcówce sezonu zobaczymy szczyt możliwości tych zawodników. – podsumowuje trener Góra.

APO: Lipiec, Gardzielewicz, Osiński, Wrzesiński, Bednarek, Deszcz, Kaleciński, Łuczek, Skrzyniarz, Perlik, Tabisz, Drzewicz, Noczyński, Koćwin, Brocki

Natomiast przeciwnikiem młodzików z Okręgowej Ligi Młodzików II był liderujący Olympic Wrocław. Wrocławianie wygrali 2:0. Pierwszą bramkę w 14 minucie zdobył Mikołaj Flak, a drugie trafienie zanotował w 54 minucie Bartosz Karczmarczyk. W tabeli młodzi oleśniczanie są także na dziewiątym miejscu, gromadząc do tej pory siedem „oczek”.

APO: Lis, Sroka, Fryzowski, Fornal, Gawronkiewicz, Mielczarek, Maślanka, Pycia, Zaskórski, Wieczorek, Ogrodnik, Wojcieszak, Rzepka, Ciura, Ignasiak, Stępień, Markowski, Zadka.

RED, źródło APO fot. Mateusz Góra

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony