Turniej żaków Akademii Piłkarskiej Oleśnica w Miękini

Reprezentacja żaków Akademii Piłkarskiej Oleśnica brała udział w turnieju rocznika 2008 zorganizowanym przez Akademię Piłkarską Duda.


REKLAMA
Rozgrywki były podzielone na fazę grupową oraz Ligę Mistrzowską i Ligę Europejską. Drugi zespołów wygrywając ligę Europejską zajął ostatecznie 7 miejsce, natomiast pierwszy zespół po awansie do grupy mistrzowskiej zajął ostatecznie 6 miejsce.

– Do rozgrywek zgłosiliśmy 2 zespoły. Każdy z chłopaków dostał taką samą ilość minut gry. Naszym celem była weryfikacja zawartości realizowanych przez ostatni czas na treningach. Stworzenie jednakowych warunków rozwoju dla każdego z zawodników jest bardzo ważna na tym etapie szkolenia – komentuje trener reprezentacji żaków Tomek Jaszczyszak. – Bardzo lubię brać udział w rozgrywkach organizowanych przez AP Duda, zawsze stają na wysokości zadania i nie zapominają o wyróżnieniach indywidualnych chłopców, co zawsze sprawia wielką radość – dodaje trener żaków.
Z każdej drużyny został wyróżniony jeden zawodnik, który dostawał dodatkowy upominek, po każdej grze z każdej drużyny wybierany zostawał zawodnik meczu, który w nagrodę otrzymywał kartę piłkarską. Zawodnicy wyróżnieni to kolejno: APO I Oskar Cierach , APO II Wojtek Janicki. W trakcie turnieju wybrani zostali: najlepszy piłkarz i najlepszy bramkarz turnieju.

– Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Zaproszone zostały na prawdę silne zespoły, które były wymagającymi przeciwnikami. Właśnie dlatego lubimy brać udział w takich turniejach. Doświadczenie wyniesione z takich turniejów jest bezcenne. Brawo dla każdego z zawodników! Szczególnie dla naszych najmłodszych czyli Igora Tabisza (rocznik 2010!) strzelca jednej z bramek oraz Igora Angera (2010) , Wojtka Janickiego, Oskara Matuszek, Mikołaja Potępy, Filipa Ratusznika, Maćka Kucharskiego, Maćka Stępnia, wszyscy rocznik 2009. – relacjonuje trener Tomek Jaszczyszak.
apo-turniej-miekinia001
RED, źródło i fot. APO
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony