Bierutowski „TurboŁyszczarz” MVP turnieju Amber Cup

Młody piłkarz z Bierutowa Adrian Łyszczarz coraz bardziej daje znać o swoich boiskowych umiejętnościach. Tym razem został gwiazdą turniej Amber Cup w Gdańsku.


REKLAMA

Po podpisaniu kontraktu ze Śląskiem Wrocław, treningach pod okiem byłego trenera Mariusza Rumaka i świetnych występach w rezerwach Śląska młody bierutowianin zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Polski. W dwumeczu z Finlandią również wypadł okazale.

Jak wiemy w pierwszym zespole Śląska nastąpiła bardzo ważna zmiana- miejsce Mariusza Rumaka na stanowisku trenera zajął Jan Urban, który pierwszą okazję do poprowadzenia zespołu miał na halowym turnieju Amber Cup rozgrywanym dzisiaj w Gdańsku.

W kadrze wrocławskiej drużyny na to wydarzenie znalazł się Adrian Łyszczarz, który swoją obecność w turnieju potwierdził bramką na 4:0 w wygranym 7:1 spotkaniu grupowym ze Stomilem Olsztyn. Ponadto niespełna osiemnastoletni Łyszczarz wystąpił w mini „Turbokozaku”, w którym zdobył 35 punktów, a jego występ w „Nie kręć, że strzelasz” można zobaczyć poniżej.

Jakby tego było mało, to organizatorzy uznali Łyszczarza za najlepszego zawodnika całego turnieju. Ostatecznie Śląsk zajął drugie miejsce, ulegając w wielkim finale gospodarzom. Lechii Gdańsk po rzutach karnych 5:6.

źródło i fot. Śląsk Wrocław

REKLAMA
  1. jakub lech

    Ja jak kiedys se gralem to najlepszy bylem i fcb mnie chciala alw mialem kontòzje i mnie nie wzieki

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony