Trzydniowe święto futsalu w Oleśnicy za nami. Rekord Bielsko-Biała nowym Mistrzem Polski!

Trzydniowe święto futsalu w Oleśnicy za nami. Rekord Bielsko-Biała nowym Mistrzem Polski!

Za nami trzydniowe święto futsalu w Oleśnicy. Na parkiecie hali sportowej Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-20 zmierzyło się 16 najlepszych drużyn w kraju.


REKLAMA

Rywalizacja, w fazie grupowej, ruszyła już w piątek. Przybyłych z różnych zakątków Polski gości i kibiców przywitali podczas oficjalnego otwarcia rozgrywek wiceburmistrz Oleśnicy Jarosław Sadowski, prezes OKR Atol Dariusz Sendek i Grzegorz Morkis, wiceprzewodniczący komisji ds. futsalu i piłki plażowej PZPN. Gospodarze turnieju – Orzeł Jelcz-Laskowice, w składzie z Filipem i Adamem Szczypkowskimi oraz Grzegorzem Kubiszynem (grał, za to regularnie, głównie pierwszy z wymienionych), rozpoczęli zmagania niezbyt udanie, bo od przegranej 2:3 z Gliwicami, ale już w sobotni poranek wskoczyli na pozycję lidera tabeli, dzięki pokonaniu 2:1 późniejszych finalistów z UMCS-u Lublin.

Sobota była prawdziwym futsalowym maratonem, bo mecze trwały od 9 rano aż do godziny 22. Trzeci mecz dla jelczan okazał się być ostatnim w zawodach. Orzeł uległ 0:1 późniejszym brązowym medalistom MMP z Unisław Teamu i na mecie zamknął tabelę grupy A. Do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze drużyny w każdej grupie. Rozegrane w niedzielę play-offy przyniosły największe sportowe emocje. Już w pierwszym meczu zadecydować musiała seria rzutów karnych, a w innym wspomniany Unisław wyeliminował MKF Wieliczka, obrońcę tytułu mistrzowskiego. Półfinały to pewne wygrane 2:0 UMCS Lublin i faworyta turnieju, Rekordu Bielsko-Biała.

Przed decydującym meczem rozegrano jeszcze dramatyczny mecz o trzecie miejsce pomiędzy Bochnią i Unisławiem. Ekipa z Bochni do przerwy bezlitośnie wykorzystała grę rywali z lotnym bramkarzem i prowadziła 3:1. Unisław nie złożył jednak broni i w końcówce straty odrobił, doprowadzając do remisu 4:4. W konkursie rzutów karnych potrzebne było aż dziewięć serii, po których z brązowego medalu cieszyli się unisławianie.

Finał poprzedził taneczny show cheerleaderek Wild Cats, a wychodzącym piłkarzom asystowali mali piłkarze Oleśnickiej Szkoły Futbolu i młodzi delegaci firmy Penny Gondek. Przed pierwszym gwizdkiem rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, natomiast w przerwie popis piłkarskiej żonglerki dał jeden z czołowych football freestylerów młodego pokolenia – Maciej Leja. Sam mecz był potwierdzeniem, że puchar w pełni zasłużenie należy się zespołowi z Bielska-Białej. Popis dał też najlepszy bramkarz całego turnieju, Michał Kałuża, który poza tym, że obronił karnego, strzelił jeszcze bramkę rywalom. Rekord pokonał Lublin 4:1 i został nowym Mistrzem Polski U-20 w futsalu!

Uroczystej dekoracji zwycięzców, tych drużynowych, jak i indywidualnych dokonali prezes Dolnośląskiego ZPN-u i wiceprezes PZPN-u ds. zagranicznych Andrzej Padewski, prezes Łódzkiego ZPN-u i przewodniczący komisji ds. futsalu i piłki plażowej PZPN Adam Kaźmierczak, burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński i prezes Atola D.Sendek. MVP rozgrywek uznano Karola Czyszka z Unisławia, królem strzelców został Tomasz Gąsior z Rekordu, a najlepszym golkiperem wspomniany już Michał Kałuża, bramkarz kadry narodowej futsalu. Podziękowania złożono też na ręce Sebastiana Bednarza, prezes Orła Jelcz-Laskowice i spiritus movens całego turnieju. Na koniec zostały już tylko pamiątkowe zdjęcia, tryskający szampan i taniec radości nowych mistrzów.

Komplet wyników na oficjalnej stronie MMP w futsalu

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony