Trenerska karuzela – kto poprowadzi Pogoń, Wiwę i Widawę?

Wiemy kto zasiądzie na ławkach trenerskich zespołów z Oleśnicy, Goszcza i Bierutowa.


REKLAMA

Już jakiś czas temu o zmianie na stanowisku trenera poinformował beniaminek IV ligi z Goszcza. Dotychczasowego szkoleniowca pierwszej drużyny Wiwy – Wojciecha Rusieckiego zastąpił trener Józef Klepak. Nowy sternik zespołu może pochwalić się bogatym CV.

– W przeszłości spędził dziesięć lat w Śląsku Wrocław, gdzie pokonał drogę od trenera trampkarzy do II trenera pierwszej drużyny. Później prowadził takie zespoły jak Karkonosze Jelenia Góra, Moto-Jelcz Oława, Orzeł Ząbkowice, Miedź Legnica, Rokita Brzeg Dolny czy Gawin Królewska Wola, a jego ostatnim pracodawcą była Polonia Wrocław – wylicza świeżo upieczony czwartoligowiec.

Transferowy hit szykował się na ławce drugiego z reprezentantów powiatu oleśnickiego w IV lidze, czyli Pogoni Oleśnica. Propozycję ponownego poprowadzenia zespołu otrzymał bowiem Andrzej Szczypkowski, który w przeszłości prowadził już seniorów MKS-u.

– Andrzej Szczypkowski był jedynym rozważanym przez nas kandydatem do objęcia stanowiska trenera pierwszego zespołu. Odbyliśmy spotkanie, ale na tę chwilę trener Szczypkowski z powodów osobistych nie mógł podjąć się tego zadania – mówi nam prezes Pogoni Michał Krej.

Piłkarze Pogoni dalej zagrają więc pod wodzą Marcina Jurasika. – Trener Jurasik zna dobrze wszystkich zawodników, dał się też poznać kibicom z dobrej strony, pokazując swoje umiejętności zarówno przy prowadzeniu juniorów młodszych, jak i po przejęciu w trakcie rozgrywek pierwszej drużyny – wyjaśnia włodarz klubu.

Szczypkowski nie poprowadzi też występującej w klasie okręgowej Widawy Bierutów. Z naszych informacji wynika, że byłego piłkarza m.in. ekstraklasowego Zagłębia Lubin w roli szkoleniowca bierutowskiego zespołu ma zastąpić Piotr Jarząb.

źródło: własne, facebook.com/kswiwagoszcz

REKLAMA
 1. Rychu

  Jabi Dobroszyce nie mialy kim grac w A klasie, wiec w C klasie tez nie beda mialy kim grac. Moze kiedys wrocice.

  (1)
 2. hakan

  Dobroszyce maja ponoc grac w lidze gminnej(gmina Dobroszyce). Sa na ta chwile zdecydowanym kandydatem do tytulu mistrzowskiego. Hej Dab!

  (1)
 3. mister

  Z tego co widzialem tabele B klasy na nowy sezon 16/17 to Dobroszyc nie bedzie. Chyba ze C klasa.

  (0)
 4. kibol

  p.Szczypkowski moglby pomoc chlopakom z Dobroszyc wrocic w szeregi A klasy
  bo zaczynaja teraz od B a z tego co wiem p.Andrzej bardzo dobrze wspomina Dobroszyce
  dobra ekipa sie tam szykuje :)

  (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony