Trampkarze Akademii Piłkarskiej z awansem do ligi wojewódzkiej!

W rozegranym w Siechnicach meczu barażowym o awans na szczebel wojewódzki trampkarze APO wygrali z zespołem Polonii Środa Śląska 4:3 (3:0).


REKLAMA

Po wygraniu Ligi Okręgowej trampkarze Akademii w walce o awans zmierzyli się ze zwycięzcą drugiej grupy okręgówki – Polonią Środa Śląska. Mecz obfitował w wiele emocji i zwrotów ale ostatecznie to nasi zawodnicy rozstrzygnęli go na swoją korzyść, wygrywając 4:3. Bramki dla Akademii zdobywali Szwak, Wolny, Wróbel i Maliga.

– Przeplataliśmy dziś dobre momenty ze słabszymi. W kilku sytuacjach mogliśmy się zachować lepiej. Jednak nie ma co tego rozpamiętywać, cieszymy się wszyscy z awansu. Dzisiaj wynik był najważniejszy, bo dzięki niemu będziemy mogli wiosną rywalizować z wieloma bardzo dobrymi zespołami z województwa i wyniki będą musiały iść w parze z dobrą grą, bo na tym poziomie ich nie będzie – mówi trener Mariusza Kartocha.

Co ważne, jesień trampkarze APO zakończyli bez porażki, wygrali 9 spotkań, 3 zremisowali i strzelili 92 bramki.

– Z całych sił gratuluję swoim zawodnikom postawy przez całą jesień. Zapracowaliśmy na ten sukces. Przyczyniła się do tego klasa piłkarska w Gimnazjum nr 1, dzięki, której rocznik 2003 trenuje 5 razy w tygodniu i naprawdę widać tego efekty. Do tego rywalizacja jest tak duża, że żaden z zawodników nie może sobie pozwolić na chwilę rozluźnienia czy braku dyscypliny. Dziękujemy bardzo panu burmistrzowi Michałowi Kołacińskiemu oraz pani dyrektor Marii Kaczmarek za stworzenie tych warunków dla młodych piłkarzy – podsumowuje szkoleniowiec i jednocześnie prezes APO.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony