Trampkarze Akademii Piłkarskiej wywalczyli mistrzostwo ligi!

Sukces podopiecznych trenera Mariusza Kartochy w meczu z Tęczą Brzezia Łąka.


REKLAMA

W meczu będącym zwieńczeniem sezonu i decydującym o wygraniu rozgrywek zmierzył się 2 i 3 zespół w tabeli. Tylko wygrany miał możliwość zajęcia pierwszego miejsca w tabeli, bo remis pozostawiał na czele trampkarzy Piasta Żmigród.

– Zagraliśmy prawie idealne spotkanie. Nie popełnialiśmy praktycznie błędów, a dzięki dominacji w posiadaniu piłki i szybkiemu pressingowi kontrolowaliśmy mecz od początku do końca. Bardzo dobrze spisali się w środku Bartek Ropuszyński, Kamil Wróbel i później Bartek Rysztak, którzy regulowali grę i każdorazowo decydowali o progresie w grze lub utrzymaniu piłki. Z przodu od początku świetne zawody rozegrał Janek Barański, który wygrał mnóstwo pojedynków 1×1 (są priorytetem w naszym szkoleniu), a w drugiej połowie dołączył się Piotrek Uznański i mieliśmy oba skrzydła opanowane. Na środku ataku dobrą pracę wykonali Dawid Maliga i Gracjan Szwak i choć zabrakło zdobytej bramki to brali udział w organizacji każdego ataku oraz wywierali dużo presji na przeciwniku. Nasza obrona również stanęła na wysokości zadania, graliśmy zorganizowanie i udanie trzymaliśmy odpowiedni balans w ustawieniu. Emil Kaznowski i Maciek Cichosz pewnie wprowadzali piłkę do gry, a na bokach Maciek Olszak i Filip Wolny sprawnie dołączali do akcji w ofensywie na połowie przeciwnika. Także w bramce bardzo pewnie zagrał Kuba Krasinkiewicz i mimo, że miał mniej pracy na linii to nieustannie zachowywał koncentrację pewnie łapiąc dośrodkowania, a na przedpolu zagrał z dużym wyczuciem kilkukrotnie interweniując nogami poza polem karnym. – podsumowuje M. Kartocha

– Koniecznie chcę także podziękować rezerwowym w tym meczu, a także tym zawodnikom, którzy tym razem nie trafili do meczowej kadry. To także dzięki ich pracy udało się osiągnąć sukces, bo pozytywna rywalizacja, którą każdy w tej drużynie wytworzył jest ogromna i dzięki temu szybko robimy postępy – dodaje Kartocha

Teraz przed zespołem trampkarzy baraż bądź bezpośredni awans do Ligi Wojewódzkiej – o tym już zadecyduje DZPN, na podstawie rozstrzygnięć w innych ligach.

– Najważniejsze jest teraz to by moi zawodnicy pamiętali, że mamy za sobą po prostu kolejny etap. Jest on zwieńczony sukcesem, na który zapracowali ale sukces będzie lepiej smakował potwierdzony dalszą ciężką pracą w przyszłości. Ale o to przy tych chłopakach i w tej formie organizacyjnej jestem spokojny. Klasa piłkarska stworzyła naprawdę wielkie możliwości i mamy już pierwsze efekty tego projektu. Oby tak dalej i czekamy na takie same szanse rozwoju dla kolejnych roczników – puentuje opiekun trampkarzy.

RED, APO

REKLAMA
 1. tez rodzic

  Wkrótce poprawią, jednak zawsze tak robią z walkowerami zerknij na wyniki, wynik z Brzegiem Dln. nie zweryfikowany jeszcze w tabeli (0:0) tak oznaczają na początku walkowery a później po weryfikacji w związku poprawiają (a to był walkower 3:0 nie przyjechali, a jest policzony jako 0:0).
  czyli mamy 27 pkt i bezpośredni pojedynek 5 : 3 , lub lepsze bramki :-).
  Jak by nie patrzeć 1 miejsce.

  (5)
 2. Rodzic

  Brawo chłopcy!!!
  Sukces jest niewątpliwy, tylko to jest chyba 2 miejsce, bo jak patrzę w tabelę to:
  1 miejsce ma Past Żmigród 27 pkt
  2 miejsce APO 25 pkt (lepszy bilans bramek)
  3 miejsce Tęcza Brzezia Łąka – 25 pkt

  Jeżeli się mylę to może ktoś mi to wyjaśni.

  (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony