Ta (przed)ostatnia piłkarska sobota – gra IV liga, okręgówka i A-klasa

Piłkarski sezon jest już na ostatniej prostej. Oto rozkład jazdy naszych drużyn w najbliższej kolejce.


REKLAMA

Zaczynając od najwyższej klasy rozgrywkowej. W IV lidze ostatni mecz w tym sezonie rozegrają piłkarze Marcina Jurasika. Pogoń Oleśnica wyjątkowo, ze względu na lekkoatletyczne mistrzostwa na stadionie przy Brzozowej, zagra w Goszczu. Gośćmi będą zawodnicy z odległej Bogatyni. Granica w mijającej kampanii na wyjeździe radziła sobie dość słabo, ale zawsze grała bezkompromisowo Czterokrotnie wygrała, a dziesięć razy wracała bez punktów. Faworytem wydają się więc oleśniczanie, którzy będą chcieli przypieczętować wysoką jak na beniaminka, czwartą lokatę na koniec rozgrywek 2015/216. Czy im się to uda, przekonamy się dzisiaj o godzinie 17 w Goszczu.

Tamtejszy obiekt może się już przyzwyczajać do czwartoligowych zmagań, bo takie rozgrywane będą tam od przyszłego sezonu. Tym czasem w ostatnim meczu Wiwa uda się do Łoziny, aby do awansu dołożyć mistrzowską koronę klasy okręgowej. W tym pojedynku podopieczni trenera Wojciecha Rusieckiego będą zdecydowanym faworytem, bo rywale plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Pierwszy gwizdek o 17.

O tej samej porze, na wyjeździe i wcale nie tak daleko od Łoziny zagra drugi z naszych zespołów w okręgówce. Widawa Bierutów zmierzy się bowiem z GKS-em Mirków/Długołęka. Gospodarze są dwa szczeble wyżej od wspomnianej wcześniej Łoziny, ale również mają na koncie zaledwie 29 punktów. Faworytami będą bierutowianie, którym zwycięstwo pozwoli co najmniej zachować siódmą lokatę, na którą chrapkę mają też Brożec i Łowęcice. Wszystkie trzy ekipy zgromadziły dotąd 40 „oczek”.

W A-klasie do końca pozostały jeszcze dwie kolejki. Przedostatnia seria gier w całości także zostanie rozegrana w sobotę o 17. Oczy wielu kibiców na pewno zwrócą się w kierunku Szczodrowa, gdzie drżący o utrzymanie w lidze Grom podejmował będzie wicelidera, Olimpię Oleśnica. Ta wciąż liczy na potknięcie prowadzącego Energetyka, z którym zmierzy się bezpośrednio w przyszły weekend. Kto wyjdzie górą z pojedynku Dawida z Goliatem?

Powiatowe derby zapowiadają się również w żegnającej się z „serie A” Zbytowej, gdzie zawita drużyna Zenitu Międzybórz. Ponadto LZS Solniki Małe podejmie u siebie czwartą w tabeli Polonię Wrocław, a Pogoń Syców gościła będzie zamykającą ligowe podium Polonię Miłoszyce.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony