Sukces Gmina Oleśnica jak Medyk Konin – co łączy oba kluby?

Czy piłkarki oleśnickiego Sukcesu i najlepszej polskiej drużyny, Medyka Konin mają ze sobą coś wspólnego? Okazuje się, że w minionym roku jest coś, co łączy oba zespoły.


REKLAMA

Jak sprawdził portal kobiecapilka.pl,  mamy w Polsce żeńskie drużyny, które przez cały 2016 rok nie przegrały żadnego meczu. Jest takich klubów w całym kraju zaledwie pięć. Są to Konin, Katowice, Nowogard, Olsztyn i Oleśnica.

– Absolutnym polskim hegemonem jest natomiast Medyk POLOmarket Konin. Zawodniczki z Wielkopolski wygrały w tym roku wszystkie możliwe mecze rozgrywane u nas w kraju – czytamy na łamach kobiecejpilki.pl. Choć na niższym poziomie rozgrywek, kompletem ligowych wygranych mogą pochwalić się też podopieczne trenera Adama Maciejewskiego, które zarówno na wiosnę, jak i jesienią nie dały się zatrzymać rywalkom.

Wygraniem wszystkich potyczek w lidze na przestrzeni całego 2016 roku mogą się pochwalić zaledwie trzy ekipy w kraju. Obok Medyka i ŻAP jeszcze GKS Katowice. Żeńska Akademia tym samym po raz kolejny zasłynęła również poza lokalnym podwórkiem, promując Oleśnicę jako ośrodek piłkarski.

Klubowi prezesa Jerzego Rogali pozostaje przy okazji nadchodzącego Nowego Roku życzyć jak najdłuższego trwania zwycięskiej serii w lidze, która poprowadzi zespół do upragnionego awansu do drugiej ligi.

REKLAMA
  1. Bierutowianka

    Turniej turniejem! Ale na turnieju nie da się zrobić awansu do II ligi, więc pozdrawiam Bierutów ;)

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony