Sparingi: wygrane Pogoni, Lotnika i ŻAP-u, porażki Solnik Małych, Dębu, Widawy i UKS-u Bierutów

Miniony weekend był ostatnim towarzyskim sprawdzianem przed nadchodzącą rundą wiosenną.

W sobotnie przedpołudnie na bocznej płycie przy Brzozowej juniorzy młodsi Pogoni Oleśnica pod wodzą Macieja Szeligi zremisowali 1:1 z rówieśnikami Widawy Bierutów. Jako pierwsi bramkę strzelili bierutowianie, którzy objęli prowadzenie po trafieniu Kacpra Połapa. Do wyrównania doprowadził Maciej Dużyńśki.

W odmiennych nastrojach towarzyską potyczkę kończyli seniorzy oleśnickiej Pogoni, którzy w Rzeplinie pokonali 3:2 GKS Mirków/Długołęka. Po pierwszej połowie oleśniczanie prowadzili 2:0 po bramkach strzelonych przez Karola Klata oraz Macieja Sepetowskiego. W drugiej połowie zespół prowadzony przez byłego trenera Pogoni Ryszarda Pietraszewskiego co prawda odrobił straty, ale zwycięstwo drużynie Marcina Jurasika zapewnił Adam Szczypkowski.

Pogoń: Rogala- F.Szczypkowski, Koselski, Świder, Karga, Pucek, Sepetowski, Siódmiak, A.Szczypkowski, Korcik, Klat, Bartusiak, Frątczak, Kruszyński, Burzyński, Galik.

W sobotę zagrał także LZS Solniki Male, który udał się do Twardogóry, na ostatni zimowy sparing z tamtejszym Lotnikiem. Solniczanie nie będą miło go wspominać, bowiem ulegli 1:4. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Dla zespołu Grzegorza Maligi bramki zdobyli Michał Lotka, Mateusz Matysiak, Marek Gałka oraz Miłosz Stępień, pewnie egzekwując rzut karny. Honor LZS-u uratował Mateusz Napieraj.

Lotnik: Bagan- Kocemba, Wieczorek, Jasek, Matysiak, Schubert, Domian, Rusiecki, Stępień, Skorupa, M.Lotka, B.Lotka, Urban, Naborczyk, Gałka.

LZS: P.Golimowski, Pustelnik- Madej, R.Golimowski, Czyż, Stęplowski, Michalewski, Głód, Napieraj, Wruszczak, Magiera, Janeczek, Pstrocki, Kwiecień.

Z porażką pogodzić musieli się również piłkarze Dębu Dobroszyce, którzy na własnym boisku ulegli 2:3 KS-owi Łozina. Pierwsze czterdzieści pięć minut to remis 1:1 i bramka Mateusza Surmy z rzutu karnego. W drugiej odsłonie tak kolorowo dla Dębu nie było, bo goście zdobyli dwa gole, a dobroszyczanie odpowiedzieli tylko trafieniem Michała Zięby.

Dąb: Wabik – Koksztys, Iwaszko, Kasina, Jakubowski, Karkulowski, Surma, Konica, Pydymowski, Ratusznik, Jachowicz, Zięba, Raczkowski, Grab, Krowicki, Chochół.

Z kolei w Oleśnicy o tej samej porze z wygranej cieszyli się juniorzy starsi Pogoni Oleśnica. Piłkarze Pawła Ulatowskiego pokonali 5:3 juniorów starszych Startu Namysłów. Aż trzy bramki zawodnicy z Namysłowa strzelili sobie sami…. Po jednej dołożyli Mateusz Świątek oraz Maciej Podkowiński.

Ostatni sparing przed nadchodzącą w następny weekend inauguracją rundy wiosennej Widawa Bierutów, która w Jelczu-Laskowicach przegrała 0:5 z tamtejszymi Czarnymi. Bramkarzy Widawy w tym spotkaniu pokonali Artur Sokal, Adrian Okoń, Tomasz Tarasiewicz, Krzysztof Telatyński oraz Dawid Kowalik.

Widawa: Szczepański, Krupiński- Fenik, Ćwiek, Jarząb, Majchrzyk, Nowak, Szczypkowski, Król, Walendzik, Wróblewski, Salamon.

Spotkanie kontrolne mają za sobą także nasze żeńskie drużyny. Dziewczęta z UKS-u Bierutów rywalizowały z Brzegiem Dolnym i nie zaliczą tego sparingu do udanych. Bierutowianki uległy 4:10. Na listę strzelców w zespole z Bierutowa wpisały się Wiktoria Jabłońska, Maja Łukasik oraz Zuzanna Ciszek, która zdobyła dwie bramki.

UKS: Jabłońska, Mróz, Mazur, Polańska, Ciszek, Hetmańska, Czapłowska, Wiącek, Nawrot, Stanisławska, Łukasik, Foluszczyk.

Wysoko wygrały zawodniczki Adama Maciejewskiego, które w Siechnicach ograły 5:0 żeński zespół Czarnych Jelcz-Laskowice. Do przerwy oleśniczanki prowadziły 2:0 po bramkach zdobytych przez Wenesę Pańczyszyn. W drugiej odsłonie dwukrotnie bramkarkę Czarnych pokonała Barbara Zdunek, a wynik na kwadrans przed końcem ustaliła Klaudia Nadgłowska.

ŻAP: Głowacz, Gołda- Sus, Zdunek, Słotnicka, Paluch, Barzycka, Mateusiak, Zalwowska, Kowalska, Gabor , Nadgłowska, Dolińska, Pańczyszyn.

1. Pan Dąb

Surma miał strzelić te dwie pięćsetki w drugiej połowie i byłoby po zabawie i wygrana Dębu, hej Dąb !!!!!!!!!!!!!!

(0)
  2. 123

Kto to Mateusz ten Świątek? Co tydzień z bramka dla juniorów Pogoni, może warto zapamiętać to nazwisko.?