Sparingi: wygrana Pogoni Oleśnica z Widawą Bierutów, spotkania Olimpii Oleśnica, LZS-u Solniki Małe oraz Widawy

Kolejne towarzyskie potyczki naszych zespołów w przerwie zimowej. 


REKLAMA

W minioną środę na bocznej płycie stadionu miejskiego w Oleśnicy przy ulicy Brzozowej towarzysko zmierzyły się jedenastki Pogoni Oleśnica oraz Widawy Bierutów. Dla podopiecznych Marcina Jurasika był to trzeci sparing tej zimy, a bierutowianie zapoczątkowali okres test-meczów.

Po pierwszej połowie 2:0 prowadziła drużyna z Bierutowa, bo Kacpra Rogalę pokonali Daniel Magiera oraz Maciej Gajewski. W pierwszym kwadransie drugiej połowy oleśniczanie odrobili stratę, a dwukrotnie Daniela Krupińskiego pokonał Kacper Korcik. W dalszej fazie tego meczu padły jeszcze dwie bramki, obie autorstwa zawodników Pogoni. Najpierw na listę strzelców wpisał się Filip Szczypkowski, który w poprzednim sezonie bronił barw Widawy Bierutów, a także Patryk Kluziak. Wśród oleśniczan wystąpił także drugi z braci Szczypkowskich, który w poprzedniej rundzie występował w drużynie z Bierutowa

Pogoń: Rogala- F.Szczypkowski, Siódmiak, Suchomłyn, Karga, Sepetowski, Kluziak, Galik, Pucek, A.Szczypkowski, Holak, Bartusiak, Korcik, Gryglicki.

Widawa: Krupiński- Jarząb, Ćwiek, Majchrzyk, Chirowski, Magiera, Walendzik, Gajewski, Ofton, Fenik, Szczepański.

Podopieczni Piotra Jarząba nie będę próżnowali także w weekend. W sobotę o godzinie 17 na boisku ze sztuczną murawą w Oleśnicy zmierzą się z LZS-em Żubry Smarchowice Śląskie, który na co dzień występuje w opolskie klasie okręgowej. Przypomnijmy, że trenerem LZS-u jest Piotr Przybył, były opiekun bierutowskiej Widawy.

Także w sobotę zagra Olimpia Oleśnica, która w Siechnicach zmierzy się z A-klasową Polonią Miłoszyce. Dla piłkarzy Mirosława Mularczyka będzie to drugi sparing przed startem rundy wiosennej. Początek spotkania o godzinie 18.

Z kolei w niedzielę po raz drugi w sparingu zaprezentuje się LZS Solniki Małe. Przemysław Kwiecień i jego zawodnicy zagrają przy Brzozowej w Oleśnicy z grającym w kaliskiej A-klasie LZS-em Trzcinica. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 14.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony