Sparingi: Widawa Bierutów pokonała Lotnika Twardogóra

Drugi mecz towarzyski podopieczni Piotra Jarząba mogą zaliczyć do udanych. Widawa na własnym boisku ograła 3:1 Lotnik Twardogóra.

Już pierwsze minuty spotkania mogły dać bramkę dla gospodarzy. Świetnie z lewej strony boiska dograł Brajan Pluta, a piłka po strzale Daniela Magiery trafiła tylko w poprzeczkę. Chwilę później prowadzić mógł Lotnik, ale podopieczni Grzegorza Maligi nie wykorzystali swoich sytuacji. W pierwszej połowie kibice bramek nie ujrzeli.

Strzelanie w drugiej odsłonie rozpoczął Lotnik, a dokładniej Michał Lotka. Strata piłki w środkowej części boiska przez zawodnika Widawy spowodowała szybki kontratak graczy z Twardogóry, który skutecznie wykończył Lotka, po dograniu Macieja Sztochela. Kilka minut potem do wyrównania doprowadził Dawid Rak. ”Raczek” został idealnie „obsłużony” w szesnastce przez Łukasza Szczypkowskiego i nic innego mu nie pozostało jak skierować piłkę do siatki.

Następna bramka jaka padała w piątkowy wieczór była autorstwa Pawła Bezaka, który  najpierw ogrywając dwóch zawodników Lotnika, a na końcu golkipera i wpakował „futbolówkę” do pustej siatki. Wynik w końcówce meczu ustalił Szczepan Wróblewski, kończąc składną akcję bierutowian. Trochę wcześniej bramkę dla twardogórzan powinien zdobył Mateusz Surma, ale jego mocny strzał z bliskiej odległości obronił Piotr Skuza. Następnym sparingpartnerem Widawy będą Żubry Smarchowice Śląskie.

Widawa Bierutów: Skuza – Majchrzyk, Nowak, Jarząb, Pluta, Ł.Szczypkowski, Walendzik, Wróblewski, Chirowski, Magiera, Bezak, Ofton, Sobiesiński, Gajewski, Stanisławski, Wiącek.