Sparingi: trzeci z rzędu towarzyski remis Pogoni ze Startem

Oleśnicki MKS zremisował na wyjeździe z podopiecznymi Grzegorza Rośka 1:1.

W środowe popołudnie seniorzy Pogoni Oleśnica rozegrali swój czwarty sparing przed nadchodzącym sezonem. Oleśniczanie w Namysłowie stanęli w szranki z tamtejszym Startem, występującym w IV lidze opolskiej.

W ostatnich dwóch towarzyskich meczach ekip z Oleśnicy i Namysłowa padały w minionych sezonach remisowe wyniki 2:2. Tym razem również żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Po pierwszej połowie to Pogoń musiała gonić wynik po bramce strzelonej przez zawodnika gospodarzy, Wojciecha Wilczyńskiego. Pogoniarze naciskali na rywali, dążąc do wyrównania. Kilka minut po przerwie z rzutu wolnego uderzył Maciej Sepetowski, ale tym razem zmierzającą do siatki futbolówkę fenomenalnie wybił golkiper Startu.

Pogoń miała jeszcze jedną okazję z rzutu wolnego. Do piłki podszedł tym razem Marcin Koselski i pięknym strzałem wyrównał stan rywalizacji. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.