Sparingi: świetna gra ŻAP, Chrobry pewnie pokonany

Przygotowania do nadchodzącego sezonu w postaci sparingów rozpoczęła także ŻAP „Sukces” Gmina Oleśnica, która pewnie ograła 4:0 zawodniczki Chrobrego Głogów.

Wzmocnione zawodniczkami, mającymi za sobą występy w Ekstralidze jak m.in. Andżelika Dąbek, Joanna Zalwowska, Joanna Płonowska, a także Barbara Zdunek, piłkarki ŻAP-u od samego początku pokazały z jakim celem zaczną zbliżający się wielkimi krokami nowy sezon i zepchnęły rywali do głębokiej defensywy, nie pozwalając wyprowadzić przeciwniczkom piłki poza własną połowę. Jeżeli już tak się stało to akcje Chrobrego kończyły się nieskutecznością. Brak pewnego wykorzystania sytuacji dał się we znaki w pierwszej odsłonie gospodyniom, które raz po raz marnowały licznie wypracowane starcia.

Po zmianie stron z minuty na minutę wróciła skuteczność w podopieczne Adama Maciejewskiego i tym samym padły bramki. Najpierw do siatki rywalek dwukrotnie trafiła Karolina Kowalska. Następnie bramkarkę drużyny z Głogowa pokonała Joanna Gabor, a wynik ustaliła jej imienniczka- Joanna Płonowska, była zawodniczka Medyka Konin, AZS-u Wrocław oraz Zagłębia Lubin. Debiut zaliczyły także Karolina Pacyna oraz Paulina Stasiak, dotychczas grające w Wiwie Goszcz.

ŻAP Sukces: Gołda, Dąbek – Zalwowska, Krawczyńska, Zdunek, Gabor, Mularczyk, Kowalska, Pańczyszyn, Sus, Strójwąs, Paluch, Słotnicka, Barzycka, Płonowska, Mateusiak, Stasiak, Pacyna.