Sparingi: Olimpia pokonała Lotnika, remis Wiwy, wygrane Perły i Dębu

olimpiamecz

Kolejne mecze sparingowe z udziałem naszych drużyn za nami. Jak im poszło?

Ze zwycięstwa 2:1 nad Lotnikiem Twardogóra cieszyli się podopieczni Grzegorza Grafa. Dla obu zespołów był to pierwszy mecz kontrolny przed nadchodzącym nowym sezonem. Pierwsza bramka dla Olimpii padła w 23. minucie, po składnej akcji oleśniczan Piotra Bagana pokonał Sławomir Kopek po podaniu piętą Sebastiana Rachwała. Do remisu w drugiej połowie doprowadził Michał Lotka, wykorzystując idealne podanie Jacka Kodyry. Dziesięć minut później znów na prowadzeniu byli Oskara Olczykowski i spółka. Błąd defensywy z Twardogóry wykorzystał Adrian Sikora i tym samym zapewnił zwycięstwo Olimpii. Wynik mógł być wyższy dla zespołu z Oleśnicy, lecz piłka po strzałach oleśniczan dwukrotnie zatrzymała się na poprzeczce.

Kolejną towarzyską potyczkę ma za sobą grająca w B-klasie Perła Węgrów, która tym razem nie dała szans Borowiance Borowa i zwyciężyła 6:2 na własnym boisku. Dwie bramki dla drużyny z Węgrowa zdobył Mateusz Łaskawski, po jednym golu dołożyli Michał Mszyca, Dawid Basta, Adrian Lipka oraz Daniel Jarzębiński.

W meczach kontrolnych nie próżnuje także Wiwa Goszcz, która towarzysko zagrała już po raz czwarty. Tym razem w spotkaniu z KS-em Żórawina zwycięzcy nie poznaliśmy. Do przerwy do goście z Żórawiny prowadzili 2:1. Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Wiwy, co zaowocowało zdobyczą dwóch bramek, lecz stratą jednej i spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Na listę strzelców w zespole z Goszcza wpisali się Szymon Szewczyk, Tomasz Swaczeński oraz Damian Bujak.

Do udanych swoje spotkanie kontrolne z Olimpią Bukowinka może zaliczyć powracający do lokalnej piłki Dąb Dobroszyce, który zwyciężył 5:2. Po dwie bramki dla ekipy z Dobroszyc zdobyli Maksymilian Krowicki oraz Dawid Konica (trzeci gol w drugim sparingu), a jedno trafienie dołożył Jarosław Klimkowski.

1. oli

Nic z tego w olimpii same gwiazdy w teraz chlopaki pokaza czy cos potrafia czy nie bo jakos moim zdaniem to fartownie do tej okregowki sie przedostali ale co powodnonka

(0)
  2. ops

Mati z lzs bystre napewno bylby dobrym wsparciem dla Olimpi ze jeszcze nie pomysleli o nim to troche dziwne a Warto !!!

(0)
  3. neutralny

Denerwujace jest juz to faworyzowanie Olimpii. Panowie redaktorzy wiecej obiektywizmu. WYNIK sparingu Lotnik-Olimpia mogl oscylowac w granicach 6;6

(0)
  4. Kibic Olimpi

Zgadzam sie Olimpia mogła to wygrac nawet o wiele wyrzej i poprzeczki i slupki albo bramkarz bronił i tak samo
    wysoko mogła przegrać bo to co Lotnik mial sytuacji otym pan redaktor nie wspomnie powodzenia dla Lotnika i Olimpi w Lidze