Sparingi: nowe-stare twarze w Bierutowie, Widawa gromi imienniczkę


Pierwszy, wygrany sparing przed nadchodzącym nowym sezonie ma za sobą Widawa Bierutów, bierutowianie zwyciężyli 5:0.


REKLAMA

Rywalem bierutowskiego zespołu była imienniczka z Wilkowa, która nowy sezon rozpocznie w opolskiej A-klasie. Z kolei Sebastian Ćwiek i jego koledzy ponownie zagrają w „okręgówce”. Przed zbliżającą się wielkimi krokami nową kampanią w Bierutowie doszło do pewnych zmian.

Najistotniejsze to te roszady kadrowe. W Widawie nie ma już Michała Rusieckiego, Szymona Bartnika oraz Adama Szczypkowskiego (powrót do Pogoni Oleśnica), Sebastiana Rachwała (Olimpia Oleśnica), Sebastiana Idziorka (MKP Wołów), niezdolny do gry jest także Adrian Lipiec, który jest zawieszony za atak na rywala. Ponadto na ławce trenerskiej nie ma już Andrzeja Szczypkowskiego, którego zastąpił Piotr Jarząb.

Za to w pierwszym letnim test-meczu w barach bierutowskiej Widawy ujrzeliśmy nowe-stare twarze. Można było zobaczyć Pawła Bezaka, Dawida Raka oraz Przemysława Piątka (zawodników LZS-u Solniki Małe), Piotra Skuzę, wracającego z wypożyczenia z KS-u Zbytowa, a także Macieja Gajewskiego, wszyscy ci piłkarze mieli już styczność z zespołem przy ulicy Namysłowskiej.

W spotkaniu z Widawą Wilków bramki dla podopiecznych Piotra Jarząba zdobyli Szczepan Wróblewski, Marcin Walendzik, Maciej Gajewski, Daniel Magiera oraz Maciej Ofton. Wynik mógł być zgoła odmienny, lecz skuteczność zawodników Grzegorza Marciniaka nie była w dobrej formie, a także w bramce świetnie spisywał się Skuza. Kolejna towarzyska potyczka z udziałem Widawy Bierutów odbędzie się również w Bierutowie, w piątek o godzinie 18. a przeciwnikiem będzie Lotnik Twardogóra.

Widawa Bierutów: Skuza- Majchrzyk, Paweł Jarząb, Nowak, Pluta, Mueller, Wróblewski, Walendzik, P.Bezak, Piątek, Chirowski, Ł.Szczypkowski, Gajewski, Magiera. Rak.

REKLAMA
  1. Kibic

    Co najwyżej to Rak i Piątek odejdą bo i tak Solniki nie miały pożytku z takich zawodników.

    (0)
  2. Lol

    Zawodnicy ? Rak rozegrał w tamtym sezonie moze z 5 meczy a piątek wcale jedynie Bezi grał a dramat to masz na imię

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony