Sparingi: grad bramek w weekendowych spotkaniach

Kolejny weekend emocjonujących meczów kontrolnych przy Brzozowej za nami.

W sobotę najwcześniej rywalizowali seniorzy Pogoni Oleśnica, którzy zmierzyli się z Polonią Trzebnica. Po ostatnim gwizdku sędziego nie było zwycięzcy, ponieważ spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W pierwszej połowie bramki nie padły.

Po zmianie stron na prowadzenie wyszli podopieczni Marcina Jurasika po tym, jak Piotr Kotwa pokonał golkipera gości. Pięć minut później było 1:1. Rzut karny na bramkę zamienił kapitan Polonii, wszystkim dobrze znany z występów w Śląsku Wrocław Krzysztof Wołczek. Pogoń mogła to spotkanie wygrać, lecz przed utratą bramki zespół z Trzebnicy ratowała poprzeczka, słupek oraz interwencje bramkarza.

Pogoń: Rogala- F.Szczypkowski, Świder, Siódmiak, Korcik, Pucek, Sepetowski, Galik, Kruszyński, A.Szczypkowski, Kotwa, Frątczak, Holak, Świerczyński, Gryglicki.

Taki sam wynik padł w kolejnym spotkaniu, w którym juniorzy młodsi Pogoni Oleśnica grali z juniorami Startu Namysłów. Młodzi oleśniczanie swoją bramkę zdobyli po samobójczym trafieniu zawodników z Namysłowa.

Pogoń: Korzeniowski- Piasecki, Surma, Mazur, Romasz, Dembny, Wierzchowski, Dużyński, Miś, Karczyński, Bolaczek, Kostoń, Nasiadek.

W kolejnym towarzyskim starciu także padł remis. W tym spotkaniu Olimpia Oleśnica zremisowała 4:4 z Lotnikiem Twardogóra. Dla podopiecznych Mirosława Mularczyka bramki w tym spotkaniu zdobyli Adrian Sikora, który trafił dwukrotnie, Oskar Olczykowski oraz Arkadiusz Smyczyński.

Z kolei na listę strzelców w zespole prowadzonym przez Grzegorza Maligę wpisali się Miłosz Stępień, a także Julian Grzesiak, który Kamila Kruszyńskiego pokonał trzy razy, tym samym kompletując hattrick.

Olimpia: Kruszyński- Matczak, Kędzierski, Rachwał, Grzelak, Polak, Matyszczak, Polak, Sikora, Kopek, Rzepka, Sopart, Smyczyński.

Lotnik: Bagan, Wieczorek, Matysiak, Starczewski, Jasek, Urban, Schubert, Stępień, Gałka, Rusiecki, Skorupa, Naborczyk, Lotka, Grabowski, Kocemba, Grzesiak.

Niedziela przy Brzozowej rozpoczęła się od meczu Perły Węgrów z Polonią Grabowno Wielkie. Zwycięzcą tego test-meczu okazali się węgrowianie, którzy pokonali Polonię 2:0. Dla Perły bramki w tym spotkaniu zdobyli Michał Banach i Adrian Lipka.

Kolejne towarzyskie starcie to mecz Dębu Dobroszyce. Pierwotnie zawodnicy z Dobroszyc mięli zagrać z Pogonią Syców, ale sycowianie odwołali spotkanie i Dąb zagrał z KS-em Świerzna. Ten mecz zakończył się hokejowym wynikiem 10:5 dla dobroszyczan.

Po pierwszej połowie 4:2 prowadzili Michał Zięba i spółka, który w tym meczu strzelił dwa gole. Ponadto dla Dębu trafiali Maksymilian Krowicki, autor czterech bramek, Arkadiusz Jachowicz, Jacek Mejta oraz Jarosław Pydymowski i Mateusz Surma. Z kolei w szeregach zespołu ze Świerznej na listę strzelców wpisali się Sebastian Żurek, który trafił dwukrotnie, Damian Pawlik, Łukasz Kryczka oraz Dawid Konarski.

Bramki obfitowały także w spotkaniu LZS-u Solniki Małe z juniorami starszymi Pogoni Oleśnica. Ta potyczka zakończyła się wynikiem 7:2 na korzyść solniczan. Do przerwy żadna z drużyn gola nie zdobyła. Dwie bramki w tym meczu zanotował Przemysław Kwiecień, który jest trenerem LZS-u.

Dodatkowo Szymona Maligę pokonali Łukasz Stęplowski, Mateusz Napieraj, Patryk Głód, Bartosz Lucer i Sebastian Leszczyszyn. Z kolei w zespole juniorów Pogoni na listę strzelców wpisali się Mateusz Świątek, a także Rafał Burzyński.

Pogoń: Korzeniowski, Maliga- Wolski, Kowalski, Piekarski, Ciszewski, Ryło, Świerczyński, Podkowiński, Antosiewicz, Świątek, Burzyński, Bielski.

LZS: Doliński, Madej, Golimowski, Drzewiecki, Leszczyszyn, Stęplowski, Michalewski, Głód, Napieraj, Wruszczak, Lucer, Kwiecień, Pstrocki, Janeczek.

Na zakończenie weekendowych zmagań na sztucznej murawie pojawili się zawodnicy KS-u Gręboszyce oraz KS-u Zbytowa. Po upływie dziewięćdziesięciu minut było 2:2. Dla zespołu występującego na co dzień w lidze gminnej bramki zdobyli Piotr Mochocki oraz Jakub Dobosz. Z kolei podopieczni Jacka Klata zdobyli dwie bramki za sprawą Karola Klata oraz Łukasza Ciszewskiego.

Gręboszyce:  Mielczarek, PLis – P.Leśnierowski, Miarka, Biszczanik, Kawiński, Kuświk,Galik, Doliński, Mochocki, Mroczek, A.Leśnierowski, Ciemny, Pona,  Dobosz, T.Lis.

Zbytowa: Grad- Koperniak, M.Klat, Kowalski, Lisiak, Ł.Ciszewski, B.Ciszewski, P. Ciszewski, K.Klat, Sus, Mazgaj, Jurkiewicz.

Z kolei we Wrocławiu na obiekcie GEM-u zagrała Widawa Bierutów z KS-em Łozina. Bierutowianie nie będą dobrze wspominać tego spotkania, ponieważ ulegli 1:6. Honor zespołu prowadzonego przez Piotra Jarząba uratował Dawid Król.

Widawa: Krupiński- Majchrzyk, Jarząb, Ćwiek, Fenik, Mueller, Walendzik, Chirowski, Wróblewski, Nowak,  Król.