Puchar Polski: udana pogoń Sukcesu w Bielawie, Zalwowska dała ŻAP awans

Mimo, że piłkarki z Oleśnicy przegrywały już 0:2, wywalczyły awans do kolejnej fazy gier.

Po serii okazałych zwycięstw tym razem rywalki wysoko zawiesiły podopiecznym trenera Adama Maciejewskiego poprzeczkę. Już w drugiej minucie rozgrywanego w Bielawie finału dolnośląskiego Pucharu Polski na prowadzeniu była Bielawianka. Kilkanaście minut później gospodarze cieszyli się już w wyniku 2:0.

Sukces Gmina Oleśnica nie zamierzał jednak składać broni i jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie zanotowała Joanna Płonowska. Było wówczas 2:1 dla Bielawy. Bohaterką Żeńskiej Akademii Piłkarskiej została Joanna Zalwowska, która najpierw doprowadziła do remisu, a kilkanaście minut strzeliła gola na 3:2 dla oleśniczanek. Jak się okazało, była to bramka na wagę zwycięstwa i awansu do dalszego etapu rozgrywek.