Puchar Polski: oleśnicki Sukces kontra pierwszoligowy Rolnik!

Kolejna faza kobiecego Pucharu Polski przed nami. W 1/16 finału Żeńska Akademia Piłkarska Sukces Gmina Oleśnica będzie gościła występujące w I lidze piłkarki Rolnika Biedrzychowice.


REKLAMA

Droga do tej fazy podopiecznym Adama Maciejewskiego przebiegła nie bez ogródek. W pierwszym meczu ŻAP rozgromił 18:0 UKS Girls Soccer Academy Wołów. Kolejne spotkanie nie było aż tak łatwe. W dolnośląskim finale Pucharu Polski oleśniczanki ograły 3:2 Bielawiankę Bielawa.

Z kolei piłkarki Rolnika w opolskim finale rozprawiły się z innym pierwszoligowcem ULKS-em Bogdańczowice, zwyciężając 2:1. W rozgrywkach ligowych o dwa szczeble wyżej sklasyfikowane są zawodniczki Rolnika, które występują w południowej grupie I ligi. A jak zapatruje się na to spotkanie najlepsza strzelczyni ŻAP-u Joanna Płonowska?

-Myślę, że Puchar rządzi się swoimi prawami i jak każda drużyna, która nie jest faworytem będziemy chciały sprawić niespodziankę i pokazać się z jak najlepszej strony. Ja wierze w swoją drużynę i w to, że jesteśmy w stanie wygrać ten mecz.– mówi nam bramkostrzelna napastniczka drużyny z Oleśnicy.

Podobne zdania jest Joanna Zalwowska, która stanowi o defensywie w zespole Adama Maciejewskiego. -Nie uważam, że ŻAP skazany jest na pożarcie. To będzie walka o awans do kolejnego etapu. To, że dziewczyny z Rolnika grają w wyższej lidze nie znaczy, że mamy się poddać i z marszu oddać im awans. Mamy dość silny zespół jak na ten etap rozgrywek. Tym bardziej, że puchary rządzą się swoimi prawami, więc niespodzianka jest jak najbardziej możliwa – dodaje popularna „Fefa”.

O tym jak sprawiać niespodzianki w Pucharze Polski znakomicie wie również sam trener Maciejewski, który przed laty jako piłkarz wraz z kolegami z Pogoni Oleśnica doszedł do półfinału Pucharu Polski. Czy podobną drogą powtórzy jako trener żeńskiej akademii? Pierwszy krok, pojedynek Sukcesu z Rolnikiem, ma szansę postawić już w środę na bocznej płycie stadionu w Oleśnicy przy ulicy Brzozowej o godzinie 18. Zwycięzca tego starcia w 1/8 Pucharu Polski zmierzy się z AZS-em PWSZ Wałbrzych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony