Puchar Polski: Kogut dał awans Zenitowi, Widawa za burtą!

Występujący w A-klasie Zenit Międzybórz po raz kolejny sprawił niespodziankę. W 1/16 Pucharu Polski strefy wrocławskiej ograł 2:1 grającą w klasie okręgowej Widawę Bierutów.

Środowe spotkanie, które rozpoczęło się z lekkim opóźnieniem lepiej zaczęło się dla gospodarzy, którzy już na początku meczu objęli prowadzenie. Autorem pierwszej bramki dla Zenitu okazał się Marcin Kogut, ten sam, który weekend zaaplikował dwie bramki Pogoni Syców. W następnych minutach gospodarze powinni prowadzić 3:0, ale w jednej sytuacji Daniel Krupiński będąc oko w oko z zawodnikiem Zenitu popisał się świetnym refleksem i uratował bierutowian przed utratą bramki. A chwilę później w dogodnej sytuacji kolejny z graczy międzyborzan posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

Z czasem klarowne sytuacje wykreowali bierutowianie, a jedna z nich przyniosła bramkę. Tuż przed zakończeniem pierwszych czterdziestu pięciu minut Wojciecha Jarosika pokonał Szczepan Wróblewski. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę przy widniejącym na tablicy remisie 1:1.

Druga odsłona także obfitowała w groźne sytuacje podbramkowe, a także w gola dającego wygraną i awans do kolejnej rundy. W szeregach drużyny z Bierutowa najdogodniejszą sytuację miał Maciej Gajewski, lecz „Siwy” z kilku metrów nie znalazł sposobu na pokonanie golkipera gospodarzy.

Co nie udało się Gajewskiemu uczynił Kogut, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu. Złe wybicie obrońcy Widawy spowodowało, że napastnik ekipy z Międzyborza huknął nie do obrony. Więcej bramek w tym starciu nie padło, więc to Kamil Sztukowski i jego koledzy mogli świętować wygraną i awans. Warto dodać, że Zenit Międzybórz jest jedyną drużyną reprezentującą A-klasę w Pucharze Polski strefy wrocławskiej, w kolejnej rundzie jest także przedstawicielem najniższej ligi z pośród wszystkich zespołów.

Zenit: Jarosik- Szeliga(Kusza), Sztukowski, Warkocz, Niełacny(Mak), Płoch(Zapeński), Kupczyk, Rusiecki, Wlazło(Nóżka), Żukowski(Dzikowski), Kogut.

Widawa: Krupiński- Ofton(Sobiesiński), Ćwiek, Jarząb, Majchrzyk, Mueller, A.Szczypkowski, Walendzik, Pluta(Rak), Wróblewski, Gajewski(Bezak).