Puchar Polski: juniorzy Pogoni odprawią kolejnego faworyta?

Środek tygodnia, a kibiców Pogoni Oleśnica znów czekają emocje. Tym razem te związane z Pucharem Polski strefy wrocławskiej. W 1/16 finału juniorzy starsi podejmą Polonię Trzebnica.


REKLAMA

Oba zespoły znakomicie rozpoczęły zmagania w swoich klasach rozgrywkowych. Polonia jest liderem okręgówki, co też nie jest żadną niespodzianką. Jeszcze przed sezonem było wiadomo, że to właśnie gracze z Trzebnicy będą głównym kandydatem zwycięstwa w lidze. Po trzech spotkaniach Polonia ma komplet punktów na koncie, oraz imponujący bilans bramkowy 14:2. Złożyły się na niego dwa wyjazdowe zwycięstwa – na inaugurację z Olimpią Oleśnica 7:0 oraz 4:0 z Dolpaszem Skokowa. Jedyny trudniejszy mecz podopieczni Sławomira Kołodzieja rozegrali przeciwko KS-owi Żórawina (3:2 u siebie). Jutrzejszy rywal młodej Pogoni w poprzedniej rundzie Pucharu Polski wyeliminował Lotnik Twardogóra, zwyciężając na tamtejszym obiekcie 3:1. Bez względu na to jakim wynikiem zakończy się jutrzejsze spotkanie, dla juniorów MKS-u będzie to bardzo wartościowy sprawdzian.

To przyjrzyjmy się teraz drużynie trenera Macieja Zapała, która na początku rozgrywek spisują się znakomicie! Chyba nawet najwięksi optymiści nie wierzyli, że po 3. kolejkach Ligi Dolnośląskiej Juniorów Pogoń będzie wiceliderem, ustępując Chrobremu Głogów jedynie bilansem bramkowym. W pokonanym polu pozostawili jak dotychczas zespoły KS-u Oława, Victorii Świebodzice oraz Górnika Wałbrzych! Strzelecką formą imponuje Bartłomiej Kruszyński, który od początku zanotował już 5 trafień. Warto przypomnieć, że w poprzedniej rundzie juniorzy Pogoni sprawili jedną z największych sensacji eliminując IV-ligową Wiwę Goszcz po serii rzutów karnych. Jeżeli udało się z IV-ligowcem, dlaczego nie miałoby się udać z liderem okręgówki? Pierwszy gwizdek o 17:15 w Oleśnicy.

Bartłomiej Pilecki, Pogoń Oleśnica

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony