Puchar Polski: gol co 5 minut! Rekordowa wygrana ŻAP w Wołowie

zapsukces

Podopieczne trenera Adama Maciejewskiego rozgromiły boiskowe rywalki aż 18:0.

W środowe popołudnie zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej udały się do Wołowa, gdzie przeciwniczkami Sukcesu były reprezentantki UKS Girls Soccer Academy. Mecz rozegrano w ramach Pucharu Polski kobiet i zdecydowanie lepiej będzie go wspominała akademia z gminy Oleśnica.

Po efektownej inauguracji sezonu w 3 lidze (zwycięstwo 11:0), i tym razem oleśniczanki dały strzelecki popis, niezwykle wysoko rozbijając zespół gospodarzy aż 18:0. Tym samym ustanawiając klubowy rekord w wysokości zwycięstwa w oficjalnym meczu.

Worek z bramkami rozwiązała Joanna Zalwowska. Potem w jej ślady poszły kolejno Oliwia Paluch, Joanny Gabor i Julia Mularczyk. Ta ostatnia nie tylko ustrzeliła klasycznego hat-tricka, ale do przerwy trafiła aż czterokrotnie i wynik przy zmianie stron brzmiał 7:0 dla ŻAP.

W drugiej połowie zmorą bramkarski rywalek było trio Gabor, Mularczyk i Joanna Płonowska. Pierwsza kończyła mecz z dorobkiem 5 bramek, identycznym wynikiem (wszystkie w drugiej odsłonie) mogła pochwalić się Płonowska, a Mularczyk łącznie zdobyła ich 6.