Puchar Janusza Sybisa dla piłkarzy Leicester!


Zespół pod nazwą Leicester triumfatorem turnieju ulicznej piłki nożnej Sybis Cup 2016.


REKLAMA

W sobotę na parkingu marketu E.Leclerc w Oleśnicy rozegrano kolejną odsłonę Turnieju Ulicznej Piłki Nożnej im. Janusza Sybisa, reprezentanta Polski, ćwierćfinalisty Pucharu Zdobywców Pucharów i legendy Śląska Wrocław. Znamienity zawodnik zaszczycił osobiście zaszczycił uczestników turnieju, wręczał nagrody i chętnie pozował do zdjęć z fanami WKS-u. Tradycyjnie za organizację odpowiadali Michał Ćwigoń, Adam Wójcik i Wojciech Bartnik. Generalnym partnerami turnieju były firmy E.Leclerc, Bodzio, Telka i Bank Spółdzielczy. Nie zabrakło też zaproszonych przez Bartnika znanych sportowców, jak choćby bokser Maciej Zegan.

W samym turnieju rywalizowało trzynaście z czternastu zgłoszonych (jedna nie dojechała) do Sybis Cup drużyn. Te podzielono na trzy grupy, a najlepsze zespoły fazy grupowej awansowały do ćwierćfinałów. Nie brakowało niespodzianek, a im dalszy był etap rozgrywek tym większe emocje towarzyszyły rywalizacji, która przez większość czasu odbywała się przy słonecznej pogodzie, ale kilka spotkań rozegrano w deszczu, który przez moment spłatał psikusa organizatorom.

W finale zmierzyły się zespoły Leicester i BD Eljot. Ci pierwsi byli jednym z czarnych koni turnieju. Zwycięzcami okazali się Szymon Mrowicki i spółka, którzy zwyciężyli 2:0. Ekipa Franka Balickiego nie miała tego dnia szczęścia. Najpierw w fazie grupowej kontuzji doznał bramkarz Robert Kurczab, a w decydującym meczu sędzia ukarał czerwoną kartką Michała Schuberta i sporą część spotkania drużyna zmuszona była grać 3 na 4 rywali. Niespodziankę sprawił też zespół Bez Nazwy. Bracia Kryczka i Dawid Konarski najpierw błysnęli w grupie, aby ostatecznie zająć trzecie miejsce, po pokonaniu 2:1 R-Gol Teamu Dobroszyce.

W przerwach między głównymi zmaganiami pokazowe mecze dały żaki Akademii Piłkarskiej Oleśnica pod wodzą trenera Tomasza Jaszczyszaka oraz zawodniczki ŻAP Sukces Gmina Oleśnica prowadzone przez trenera Adama Maciejewskiego. Kunsztem żonglerki piłką popisał się ponadto kilkukrotnie jeden z czołowych polskich football freestylerów młodego pokolenia – Maciej Leja. Całości dopełniły energetyczne występy nastoletnich tancerek z grup Flesh (II LO w Oleśnicy), The Fever (OFRS) oraz Seven Dance.

REKLAMA
 1. ..

  turniej dramat…to raczej nie miało zbyt wiele z piłką nożną, nawet uliczna.
  zamiast pokaz umiejętności piłkarskich no kopanie po nogach, faulowanie bardziej pomagało, Ci co chcieli grać w piłkę odpadli a fizole bez pojęcia przechodzili dalej

  (0)
 2. kibic

  Sędziowie do odstrzału, W każdym meczu mnóstwo fauli, na które sędziowie nie zwracali uwagi. Chłopaki mało co sobie nóg nie polamali.

  (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony