Przegrana juniorów starszych Pogoni i pogrom juniorów młodszych

pogon_gornik_ldj032

W tym sezonie obie grupy juniorskie walczą o odmienne ligowe cele.

W 12. kolejce Dolnośląskiej Ligi Juniorów podopieczni trenera Macieja Zapała zmierzyli się u siebie z Karkonoszami Jelenia Góra, które przed meczem wyprzedzali w ligowej tabeli. Mecz o “sześć punktów” milej wspominali będą goście, którzy wygrali 2:0. Pierwszy cios zadali już w 7. minucie , gdy sposób na Szymona Maligę znalazł Piotr Szukiel. Zwycięstwo przypieczętowali kwadrans przed końcem po bramce Oskara Śnieguli. Aktualnie Pogoń plasuje się na 13. miejscu w gronie szesnastu klubów.

Pogoń: Maliga – Antosiewicz (64. Świątek), Bartusiak (70. K.Klat), Dzięcioł, Grzelak (85. Bielski), Kluziak, Krajewski, Kruszyński, Michał Surma, Świerczyński, Wolski.

Dużo lepiej stoją ligowe akcje młodszej grupy. Po zimnym prysznicu z Wołowem, zawodnicy Pawła Ulatowskiego wrócili na zwycięską ścieżkę i rozbili na wyjeździe Pogoń Cieszków 9:2. Prowadzenie objęli już w 1. minucie, dzięki Filipowi Piaseckiemu. Do przerwy było 4:0, bo trafili jeszcze Radał Burzyński, Maciej Dużyński i Marcin Wierzchowski. Wymienione trio na listę strzelców wpisało się też po przerwie – drugą bramkę zdobył Wierzchowski, a Burzyński i Durzyński skompletowali po hat-tricku. Na przeszkodzie nie stanął nawet fakt, że od 52. minuty zespół grał w „dziesiątkę” po czerwonej kartce Mateusza Korzeniowskiego.

Pogoń: Korzeniowski – Burzyński, Ciszewski, Dużyński, Hajdasz (70. Romasz), Mazur (55. Karczyński), Palma, Piasecki, Maciej Surma (53. Nasiadek), Warzecha (70. Kostoń), Wierzchowski.