PP: sensacyjne odpadnięcie Pogoni, Wiwy i Olimpii

Nie obyło się bez niespodzianek w rundzie wstępnej Pucharu Polski strefy wrocławskiej. Jak przedstawiają się rezultaty z udziałem naszych drużyn?


REKLAMA

Jedną z nich była porażka występującej w IV lidze Pogoni Oleśnica z reprezentującą B-klasę Polonią Grabowno Wielkie. Zespół Sebastiana Skafarka zwyciężył 2:0. Bohaterem zawodników z Grabowna Wielkiego okazał się Adrian Bogusławski autor dwóch trafień.

Spore zaskoczenie było także z udziałem juniorów starszych Pogoni, którzy niespodziewanie ograli wyżej notowaną Wiwę Goszcz, która tak jak seniorzy Pogoni gra w IV lidze. W regulaminowym czasie gry padł wynik 4:4. Bramki dla zespołu Macieja Zapała zdobyli Karol Antosiewicz, Bartek Kruszyński, Patryk Kluziak oraz Adrian Holak. Z kolei dla podopiecznych Józefa Klepaka strzelali Bartłomiej Matyja, Dawid Wołkowski, Szymon Rusiecki oraz Paweł Ryło autor samobójczego trafienia w ostatniej minucie podstawowego czasu. Rzuty karne lepiej egzekwowali młodzi piłkarze Pogoni i triumfowali w nich 4:2. Duża też zasługa Szymona Maligi, który obronił dwie jedenastki w konkursie, jedną w meczu,  a w całym spotkaniu spisywał się bez zarzutu.

Do niespodzianek należy zaliczyć przegraną zmagającej się w „okręgówce” Olimpii Oleśnica z A-klasowym Zenitem Międzybórz. Team pod wodzą Grzegorza Grafa uległ w Międzyborzu 0:2. Bramki dające zwycięstwo dla zespołu z Międzyborza zdobyli Sylwester Płoch oraz Jakub Wlazło.

Porażkę z wyżej notowaną Polonią Trzebnicą odniósł Lotnik Twardogóra. Podopieczni Grzegorza Maligi przegrali 1:3. Już w pierwszej połowie Polonia wypracowała sobie dwubramkową przewagę po golach Krzysztofa Ulatowskiego z rzutu karnego oraz Łukasza Kuczera. Po zmianie stron kontaktowe trafienie zaliczył Lotnik, lecz jednak było to za mało bo chwilę później rezultat ustalił Jakub Czternastek.

Wysoko, bo aż 1:9 uległa B-klasowa Olimpia Bukownika, która mierzyła się z A-klasowym Orłem Prusice. Dla zespołu z Prusic bramki zdobyli Grzegorz Rajter, który do siatki trafił aż pięciokrotnie oraz Jacek Mądrzejwski, Patryk Krajewski, Jarosław Gajek i Adrian Bergier, którzy dołożyli po jednym trafieniu.

Zwycięstwo zanotowała Widawa Bierutów, która 3:0 ograła na co dzień grający w B-klasie Dąb Dobroszyce. W Dobroszycach bramki dla bierutowskiej Widawy strzelili Daniel Magiera, Szczepan Wróblewski oraz Przemysław Piątek.

REKLAMA
 1. kibic grabowna

  Pogoń odpuścila? Haha.. Grali podstawowym składem..
  Prawdą jest to, że cisneli grabowno, ale obrona zagrała na 6+ do tego wykorzystane dwie sytuację i jest sensacja :)

  (0)
 2. bestia

  Zwycięstwo zanotowała Widawa Bierutów, która 3:0 ograła na co dzień grający w B-klasie Dąb Dobroszyce , uhahahaha, Dąb też strzelił 3 bramki z tym, że według sędziów były strzelone ze spalonego, po prostu zawodnicy Dębu byli za szybcy dla Widawy a może Widawa musiała to wygrać ???

  (-1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony