Powiatowi radni na piątkę

25 lutego w Środzie Śląskiej odbyły się XII Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Już po raz jedenasty udział w turnieju wzięła reprezentacja samorządowców powiatu oleśnickiego.


REKLAMA

Drużyna powiatu na turnieju rozegrała 5 meczów, z których jeden wygrała 4:1, dwa zremisowała po 0:0. Przegrała dwa mecze: 0:2 ze Strzelinem (drużyna ta w 2016 była mistrzem Polski samorządowców i w tym roku również wywalczyła zwycięstwo), a także z wicemistrzem Świdnicą 3:4. Z wynikiem 5 punktów nie uzyskała jednak awansu do półfinału.

Ciekawostką było to, że w pierwszym zremisowanym meczu w ostatniej sekundzie, wraz z dźwiękiem syreny kończącej mecz, uzyskano bramkę, której sędzia nie uznał. Podobnie w meczu rozegranym miedzy dwoma drużynami ze Strzelina. I drużyna ze Strzelina uległa II drużynie Strzelina 0:1. To spowodowało, że dziwnym sposobem nie weszła do strefy medalowej.

Ostatecznie reprezentacja powiatu oleśnickiego zajęła piąte miejsce i otrzymała puchar dla najbardziej niezawodnej drużyny.

Zawody odbywały się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i były zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej oraz Urząd Miasta i Gminy w Środzie Śląskiej.

Powiat Oleśnicki: Alojzy Kulig – przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego (kierownik drużyny), Marek Kosmala – radny powiatowy, Wojciech Bartnik i Marcin Ilski – radni Rady Miasta w Oleśnicy, Przemysław Paprocki – radny Rady Miejskiej w Twardogórze, Jarosław Walczak radny Rady Miejskiej w Sycowie, Mariusz Karakuła – kapitan zespołu, Zbigniew Konefał i Edward Kocjan – radni Rady Miejskiej Bierutowa poprzednich kadencji, Paweł Andruszkiewicz – kierownik Spółki Komunalnej w Sycowie oraz Grzegorz Marciniak – kierownik jednostki gminnej z Bierutowa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony