Potrójne zwycięstwo Akademii Piłkarskiej Oleśnica i derbowa porażka z LZS-em Solniki Małe

Wygrana powędrowała na konto trampkarzy prowadzonych przez Mariusza Kartochę oraz młodzików grających w Ligach Okręgowych. Z kolei młodzicy z Terenowej Ligi ulegli drużynie Tomasza Nowaka.

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu 4. kolejki Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy. Do przerwy Akademia po bramce z lewej nogi Piotra Uznańskiego prowadziła 1:0 nie grając może porywająco za to względnie kontrolując mecz. Po zmianie stron sygnał do ataku dał Bartłomiej Ropuszyński podwyższając na 2:0. Od tego momentu najstarsi zawodnicy APO stworzyli kilka sytuacji jednak za każdym razem gospodarzy ratował bramkarz.

Blisko dramatu było 10 minut przed końcem kiedy gospodarzom został przyznany pierwszy rzut karny. Z pojedynku z napastnikiem zwycięsko wyszedł Andrea Solbiati jednak dobitki nie zdołali już zablokować obrońcy. Trzy minuty później sędziowie podyktowali drugą jedenastkę ale tym razem bramkarz APO sparował karnego na rzut różny. W końcówce zawodnikom z Oleśnicy udało się opanować sytuację na boisku i trafieniami Kamila Wróbla oraz ponownie Ropuszyńskiego zamknęli mecz.

Mecz był na bardzo wysokim poziomie obie drużyny nie dawały za wygraną, ale oczywiście Akademia nie przyjechała tak daleko na marne i zdobyła kolejne trzy punkty do kolekcji. – Zagraliśmy świetny mecz z małymi błędami lecz prawie perfekcyjnie – powiedział po meczu skrzydłowy APO Piotr Uznański.

APO: Solbiati, Olszak, Rysztak, Kaznowski, Terpis, Cichosz, Wróbel, Ropuszyński, Barański, Szwak, Uznański. Rez. Błaszczyk, Szymański, Hrehorowicz, Maliga, Skraburski, Wydmuch, Skraburski, Barski.

W grupie I Okręgowej Lidze Młodzików zawodnicy APO zwyciężyli 5:3 z AS Kiełczów. Bramki dla oleśnickiego zespołu zdobyli Wiktor Bielecki, Jakub Skrzyniarz, który strzelił dwie bramki oraz Jacek Łuczek, także dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. W tabeli młodzicy APO są na piątej pozycji.

APO: Grądys, Lipiec, Osiński, Kaleciński, Tabisz, Wrzesiński, Deszcz, Łuczek, Bednarek, Drzewicz, Bielecki, Skrzyniarz, Noczyński.

Komplet punktów powędrował także na konto piłkarzy Tomasza Jaszczyszaka, którzy na własnym boisku pokonali 4:1 Błękitnych Jerzymowo w 4. kolejce OLM grupy II. Już w pierwszej minucie wynik otworzył Cyprian Wojcieszak. Kolejne dwie bramki dla APO były autorstwa Jakuba Fryzowskiego, a jedno trafienie dołożył Piotr Stępień.

APO: Sroka, Fryzowski, Ignasiak, Mielczarek, Pycia, Stępień, Wojcieszak, Zadka, Lis, Fornal, Gawronkiewicz, Rzepka, Wieczorek, Zaskórski.

Jedyną porażkę jaką w miniony weekend ponieśli zawodnicy oleśnickiej Akademii była w derbowym spotkaniu z LZS-em Solniki Małe. Zespół Tomasza Nowaka zwyciężył 4:3. Po 25 minutach goście z Solnik Małych prowadzili 2:0 po bramkach Szymona Pieruckiego. Kontaktowe trafienie trzy minuty później zdobył Mateusz Moczulski.

Następnie wynik podwyższył Alan Szpyrka, ale chwilę później był remis bo Krystiana Marcinkowskiego pokonali Patryk Gretka i Jakub Helbik. Przed końcem spotkania zwycięstwo solniczanom zapewnił Miłosz Kuriata.

APO: Pilarczyk, Moczulski, Piekarski, Gołdyn,Nikody, Helbik, Gretka M., Gretka P., Butryn, Broński, Pliszek, Jasiński, Jędrysiak.

LZS: Marcinkowski, Pawlik, Szymanek, Kuriata, Szpyrka, Dziaduś, Kucharski, Kulesa, Pierucki, Kuś, Musiał, Sosowski, Piotrowski, Zomerfeld.