Poniatowice, Cieśle i Relaks Oleśnica zdobywcami „Świątecznego Jaja”

W sobotnie popołudnie w gminnej hali sportowej odbył się wielkanocny turniej halowej piłki nożnej seniorów. Z kolei niedziela zdominowana została  przez turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. 


REKLAMA

W turnieju halówki wystartowało osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu meczów grupowych do fazy pucharowej awansowały drużyny z Poniatowic, Gręboszyc, Jenkowic i Cieśli. Zacięte i wyrównane mecze półfinałowe na swoją korzyść rozstrzygnęły drużyny Poniatowic i Jenkowic.

W meczu finałowym lepsza okazała się drużyna Poniatowic pokonując reprezentację Jenkowic 3:0.W małym finale pomiędzy drużynami Gręboszyc i Cieśli zwycięstwo i trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Gręboszyc kończąc swój mecz wynikiem 4:0.

Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Aleksander Chrzanowski oraz Piotr Całkosiński. Turniej rozegrano piłkami firmy „JOMA” sponsorowanymi przez sklep sportowy „Sport Styl Anna” z Oleśnicy.

W świątecznej rywalizacji turnieju siatkówki kobiet wystartowały cztery drużyny z gminy i miasta Oleśnica. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami stały na wysokim poziomie i po wyrównanych meczach najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Cieśli wygrywając wszystkie swoje mecze. Tuż za nimi uplasowała się reprezentacja Nieciszowa. Miejsce trzecie na podium wywalczyła drużyna z Sokołowic, a tuż za podium znalazła się reprezentacja Oleśnicy.

W rozgrywkach mężczyzn udział wzięło pięć zespołów, które swoją rywalizację rozpoczęli od meczów w dwóch grupach. Z emocjonujących i wyrównanych rozgrywek grupowych do finałowych zmagań awansowały drużyny z Cieśli, Gręboszyc, Baja Pocisk oraz TKKF Relax Oleśnica.

W meczu o pierwsze miejsce zwycięstwo odnieśli panowie z TKKF Relax Oleśnica pokonując reprezentację z Cieśli 2:0, a miejsce trzecie w małym finale zdobyli  zawodnicy drużyny Baja Pocisk. Tuż za podium swoje zmagania zakończyła reprezentacja Gręboszyc.

Zwycięskie drużyny w obu turniejach zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Aleksander Chrzanowski, Jan Barański oraz Stanisław Krawczykowski.

Wszystkim sportowcom z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych, spokojnych świąt oraz smacznego jajka i mokrego dyngusa życzy dział Sportu i Rekreacji Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica.

AK

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony