Podsumowanie 3.kolejki Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Oleśnicy

Bartek Michalak

Człowiek, który o oleśnickim sporcie podobno wie wszystko albo jeszcze więcej. Pasjonat fotografii i dziennikarz tygodnika "Oleśniczanin" dbający w szczególności o jego sportową stronę. Żyje pracą w pracy i...poza nią.

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Tak pomyślałem, że chodzi o te trzy drużyny, ale już po napisaniu – i tak długiego – wpisu. Na wstępie jeszcze raz odeślę do pierwszego zdania mojego poprzedniego komentarza.

  A teraz w ramach wyjaśnień: zachowanie logiki nie ma tu nic do rzeczy, powtarzam, że tabele stworzone są w oparciu o regulamin. Rozumiem, gdzie leżą wątpliwości i nie mam pretensji (może jednak małe o brak zaufania ;) ).

  Otóż, sytuacja jest specyficzna. Trzy drużyny z tą samą ilością punktów, ale dwie z nich JG i LD grały już między sobą – remis 3:3. Konsekwencją tego jest, iż FC Dobra zajmuje dopiero 7. miejsce, gdyż w zestawieniu ww. trójki ma 0 pkt. i bilans 0:0, a rywale 1 pkt. i bilans 3:3.

  W przypadku JG i LD o wyższości Lis-Dachu, zgodnie z regulaminem, decyduje teraz bilans ogólny (korzystniejsza różnica bramek), a ten wynosi dla Lis-Dachu -3 bramki, a dla Jolis Garcons -6 bramek.

  Podobne sytuacje na początku sezonu zdarzają się od najniższych lig po ekstraklasę. „Wrażenia artystyczne” mogą się słusznie wydawać krzywdzące dla takich drużyn jak w naszej sytuacji FC Dobra, aczkolwiek zasady to zasady. Jestem pewien, że teraz już wszystko jasne. Powodów do zdegustowania nie dostrzegam, raczej skłaniałabym się ku zadowoleniu z faktu otrzymywania rzetelnych informacji.

  Wesołych Świąt.

 2. Zdegustowany czytelnik pisze:

  A nawet FC Dobra, Jolisy i Lis Dach, pospieszyłem się trochę.

 3. Zdegustowany czytelnik pisze:

  Ale w przypadku grupy A już ta sytuacja nie została zachowana. Zauważmy,że zachowując logikę z grupy 2 na 5 miejscu powinno być Jolis Garcons, przed FC Dobrą a za nimi Lis Dach. Więc jak stosujemy te same zasady dla wszystkich to było by trzeba zrobić jednak korektę. :)
  Wesołych Świąt.

 4. Proponowałbym zaufać, że tej strony nie redagują ludzie z przypadku. Znam „oficjalne” zestawienie ze strony MOKiS-u i sprawdziłem je, aczkolwiek znam też dokładnie regulamin rozgrywek, dlatego też na jego podstawie sporządziłem własną, według mnie właściwą i zgodną z przyjętymi zasadami, tabelę „zakładówki”.

  Przywołując na szybko przykład grupy B, w której według MOKiS-u prowadzi BD Eljot. Dlaczego? Logika podpowiada, że dlatego, iż ma 17 goli strzelonych… Nie ma o tym nic w regulaminie, a zasada brania pod uwagę kryterium liczby zdobytych bramek w piłkarskich przepisach zazwyczaj występuje nisko w hierarchii. Wracając do meritum: cztery zespoły mają tyle samo punktów, pomocnicza tabela jest „zbędna”, gdyż w praktyce między nimi nie doszło do żadnego bezpośredniego meczu (wszyscy są na „zero”), a więc dalej w kolejności mamy korzystniejszą różnicę bramek i tutaj z 11 bramkami różnicy mamy Demotrans, dlatego został on umieszczony jako prawowity lider tej grupy.

  Mam nadzieję, że pomogłem zrozumieć i w jakiś sposób ukazałem, że dołożyłem należytej staranności do przygotowania obu powyższych zestawień. Jeżeli są jakieś konkretne i uzasadnione uwagi wręcz pożądane byłoby je wymienić, abym wiedział do czego się ustosunkować. Jeśli wszystko jasne, życzę wszystkiego dobrego i po rzetelne informacje zapraszam na OlesnickiSport.pl ;)

 5. Zdegustowany czytelnik pisze:

  Proponowałbym sprawdzić oficjalne zestawienie na stronie MOKISu a nie tworzyć własne ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.