Piłkarze z SP6 ponownie najlepsi w Oleśnicy

W czwartek na obiekcie OKR ATOL w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Oleśnicy Szkół Podstawowych w mini piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.


REKLAMA

Mecze rozgrywano na sztucznej murawie na dwóch boiskach. W rozgrywkach uczestniczyły 4 zespoły: SP2, SP4, SP6, oraz Katolicka Szkoła Podstawowa. Reprezentacje szkół składały się z 10 chłopców, rocznik 2004 i młodsi.

Zawody rozgrywane były zgodnie z przepisami PZPN z ułatwieniami. Czas gry wynosił 2×8 minut, na boisku mecz rozgrywało 5 zawodników i bramkarz, nie obowiązywał przepis o spalonym, a zmiany zawodników były „hokejowe”. Grano systemem „każdy z każdym”.

Wyniki spotkań:

SP2 – KSP 7:1
SP4 – SP6 0:2
SP2 – SP4 2:0
KSP – SP6 1:12
SP2 – SP6 3:3
KSP – SP4 2:6

Kolejność końcowa:

1. SP 6 7 pkt. 17:4 op. Robert Banasik
2. SP 2 7 pkt. 12:4 op. Jarosław Górski
3. SP 4 3 pkt. 6:6 op. Jarosław Janeczek
4. Katolicka SP 0 pkt. 4:25 op. Monika Wyszyńska

Zwycięzcy pod opieką Roberta Banasika grali w składzie: M. Brocki, S. Ciura, O. Hołowaty, H. Ignasiak, B. Janik, F. Markowski, J. Mielczarek, J. Perlik, D. Susełski, M. Zadka.

Wicemistrzowie wystąpili w składzie: A. Broński, Sz. Deszcz, K. Górski, A. Jóźwiak, M. Łukasik, J. Monasterski, M. Szczepaniak, W. Terpilak, O. Zagórski, Ł. Krasinkiewicz trenowani przez Jarosława Górskiego.

Brązowi medaliści grali w składzie: K. Fornal, J. Gołdyn, D. Iwaszko, M. Jezierski, J. Koryciak, I. Pilarczyk, D. Rzepka, J. Sobkowiak, J. Tęcza, C. Wojcieszak trenowani przez Jarosława Janeczka.

Drużyna, która zajęła czwarte miejsce wystąpiła w składzie: D. Dydyna, K. Janicki, B. Kamizelich, J. Łuczek, K. Pasternak, Sz. Pokorzyński, J. Reisch, M. Sapa, T. Zieliński, J. Orłowski trenowani przez Monikę Wyszyńską.

Wybrano najlepszego zawodnika turnieju został nim Jakub Perlik, natomiast najlepszym bramkarzem został Damian Susełski obaj z SP 6. Organizatorem zawodów był MIKS „Junior” w Oleśnicy. Pierwsze trzy drużyny otrzymały medale, a wszystkie zespoły pamiątkowe dyplomy, nagrody te ufundowane zostały ze budżetu Miasta w Oleśnicy. Młodzi piłkarze z SP 6 triumfowali także przed rokiem.

– Poziom tych mistrzostw był wysoki. Wielu naszych uczniów na co dzień trenuje w Akademii Piłkarskiej Oleśnica, której trenerom należą się słowa uznania za przygotowania młodych piłkarzy uczestniczących w tych mistrzostwach. Życzymy im dalszych sukcesów o których będziemy informowali. Mistrzowie i wicemistrzowie tych zawodów awansują do dalszych rozgrywek, które odbędą się 09 maja w Bierutowie. – mówi Mariusz Kiryk, który sprawował nadzór nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

RED, źródło: MIKS Junior

REKLAMA
  1. wtf

    Trenowani ?! co to za bzdury ?! Przecież to jest zasługa trenera APO , a nie nauczyciela WFu !!!! to największe chamstwo przypisywać sobie zasługi pracy innych !

    (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony