Piłkarze z całej Polski szkolili się pod okiem trenerów Oleśnickiej Szkołu Futbolu

Piłkarze z całej Polski szkolili się pod okiem trenerów Oleśnickiej Szkołu Futbolu

W dniach 3-16 lipca w Kleszczowie odbyła się trzecia polska edycja Ekkono Camp, czyli obozu piłkarskiego dla młodych zawodników z całej Polski, który Oleśnicka Fundacja Rozwoju Sportowego organizowała wspólnie z Football World i Soccer Services Polska.


REKLAMA

Obóz był podzielony na dwa tygodniowe turnusy, w których wzięło udział ponad 70 utalentowanych piłkarzy z różnych stron kraju. W pierwszym turnusie wzięli udział chłopcy z roczników 2000-2002, a w drugim 2003-2005. Głównym trenerem podczas obozu był Juan Marin Bzalo z Soccer Services Barcelona, a asystowali mu m.in. Maciej Szeliga i Jakub Zmyślony z Oleśnickiej Szkoły Futbolu.

– To już trzecia edycja Ekkono Camp w Polsce i bardzo się cieszę, że kolejny raz mogłem uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania zawodników podczas każdego z dwóch turnusów. Chłopcy wykonali dobrą pracę zarówno podczas sesji praktycznych, jak i warsztatów teoretycznych. Jestem przekonany, że każdy z nich wyjechał z wiedzą, która pomoże im w coraz lepszym rozumieniu gry, jaką jest futbol – komentuje trener Szeliga.

– Dla nas trenerów to również świetna okazja do rozwoju. W tym roku miałem przyjemność pracować z trenerem  Julianem Marinem i jest to trzeci trener z ramienia Soccer Services Barcelona, który zawitał do naszego kraju. Imponujące jest to, że wszyscy trenerzy prezentują bardzo wysoki poziom wiedzy w zakresie metody Ekkono i widać w ich myśleniu spójność, która jest bardzo ważna, jeśli myśli się o szkoleniu jako pewnego rodzaju systemie. Przekazywane detale, wspólne rozmowy, podczas których każdy przedstawia swój punkt widzenia mają niesamowity wpływ na zgłębianie wiedzy i coraz lepsze rozumienie futbolu – dodaje trener.

RED, źródło i fot. OSF

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony