Piłkarze twardogórskiego ZSP mistrzami licealnej halówki

Piłkarze twardogórskiego ZSP mistrzami licealnej halówki

Wśród chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych zwycięstwo odnieśli zawodnicy ZSP Twardogóra. 


REKLAMA

Tak, jak w czwartek Bierutów był gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. W rywalizacji chłopców udział wzięło osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazło się II LO Oleśnica, ZSP Oleśnica, LO Syców i ZSP Międzybórz. Natomiast grupa B składała się z ZSP Bierutów, ZSP Syców, ZSP Twardogóra oraz I LO Oleśnica. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny w grupach.

Grupę A zwyciężyli piłkarze ZSP Oleśnica przed II LO Oleśnica. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy LO Syców, a czwarte ZSP Międzybórz. W grupie B najlepsi okazali się chłopcy z I LO Oleśnica. Drugie miejsce zajęło ZSP Twardogóra, przed trzecim ZSP Bierutów i ZSP Syców.

GRUPA A: 

1. ZSP Oleśnica 7 pkt. 5:1
2. II LO 6 pkt. 6:3
3. LO Syców 4 pkt. 3:3
4. ZSP Międzybórz 0 pkt. 0:7

GRUPA B: 

1. I LO Oleśnica 7 pkt. 3:0
2. ZSP Twardogóra 6 pkt. 4:2
3. ZSP Bierutów 4 pkt. 3:3
4. ZSP Syców 0 pkt. 1:6

W pierwszym półfinale do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce było 0:0 w derbowym starciu II LO Oleśnica z I LO Oleśnica. W serii rzutów karnych lepszy okazał się zespół pod wodzą Adama Wójcika, który zwyciężył 5:4. Drugi mecz półfinałowy to niespodziewana wygrana ZSP Twardogóra 1:0 nad ZSP Oleśnica.

Mecz o trzecie miejsce wyszedł lepiej dla Grzegorza Kubiszyna i jego kolegów i to oni cieszyli się z brązowego medalu po zwycięstwie 4:1 nad I LO Oleśnica. W wielkim finale emocji nie brakowało, a ostatecznie triumf w całym turnieju przypadł drużynie prowadzonej przez Klaudię Janiak, czyli ZSP Twardogóra, która ograła 1:0 II LO Oleśnica.

Skład drużyny zwycięskiej: Hubert Kita, Kamil Sitek, Patryk Wojciechowski, Jakub Wojciechowski, Dawid Fajkowski, Artur Kita,Kornel Wlazło Gracjan Seniów, Krystian Jarząb. Opiekun: Klaudia Janiak.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony