Piłkarze Oleśnickiej Szkoły Futbolu na FC Wrocław Academy Cup

W niedzielę Oleśnicka Szkoła Futbolu wzięła udział w FC Wrocław Academy Cup, turnieju piłkarskim dla młodych adeptów, który odbył się na obiektach przy Lotniczej we Wrocławiu.


REKLAMA

Oleśniccy zawodnicy wzięli udział w rozgrywkach rocznika 2008 i 2009. Naszymi rywalami były drużyny m.in. WKS Śląsk Wrocław i Parasol Wrocław. Każda z drużyn spędziła na boisku ponad godzinę, co gwarantowało dużą dawkę gry i zdobytych goli.

– Dla prawidłowego rozwoju młodych piłkarzy ważne jest, aby zapewniać im możliwość rywalizacji nie tylko na treningach, ale także podczas turniejów czy meczów, gdzie mają okazję zmierzyć się z innym przeciwnikiem, niż na treningu. Dodatkowo jest to okazja, aby uczyć się radzenia sobie z dodatkowymi bodźcami i emocjami, które pojawiają się podczas rozgrywek międzyklubowych. Mecze turniejowe to najlepsza forma treningu – skomentował trener Wojciech Straszak.

osf_olesnica012

OSF rocznik 2009: Sebastian Banaszak, Marysia Dacków, Franek Foltyński, Julek Foltyński, Adrian Janczak, Igor Młotkowski, Natan Nawrot, Mateusz Wojsa.

osf_olesnica011

 OSF rocznik 2008: Kamil Adach, Maciek Banaszewski, Krystian Rostek, Borys Rożdżeński, Janek Skrzyński.

RED, źródło: OSF / fot. Tomasz Banaszak

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony