Piłkarska liga mistrzów ZSP rozstrzygnięta!

Piłkarska liga mistrzów ZSP rozstrzygnięta!

Za nami wielki finał Ligi Klas ZSP, szkolnych rozgrywek, których atmosfera i otoczka nie ustępowały (prawie) prawdziwej piłkarskiej Lidze Mistrzów!


REKLAMA

Czy międzyklasowe zawody muszą być powtarzalne i ograniczać jedynie boiskowej rywalizacji? Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych udowodnili, że nie. W minionym tygodniu końca dobiegły trwające miesiąc rozgrywki ZSP Liga Klas. Podobieństwa do słynnej Ligi Mistrzów nie kończyły się na zainspirowanym logo. Godna była też organizacja. Było losowanie, emocjonująca faza grupowa i zacięta walka w fazie pucharowej. Ba, było nawet „partnerstwo z EA Sports”, a także Magazyn Skrótów, w którym poza relacjami wideo z meczów nie zabrakło wywiadów z boiskowymi bohaterami.

W środę doszło do wielkiego finału. Jako pierwszy rozegrany został mecz o 3. miejsce, w którym 2MPS przegrała z 4TM wynikiem 3:4. Triumfatorem została 4TI, pokonując 5:2 4TS.

– W finale faworytem wydawali się być „spedytorzy”, mający na koncie już triumf w poprzedniej edycji. Mecz jednak należał do „informatyków” w szeregu których hat-trickiem popisał się kapitan Grzegorz Kubiszyn. Przez większość czasu mecz był bardzo zacięty lecz w końcówce klasa 4TI wyraźnie zaznaczyła swoją przewagę z dość słabo grającą jak na ich standardy klasą 4TS. Dzięki temu ubiegłoroczni finaliści triumfowali w tej edycji zostając nowym Mistrzem ZSP – relacjonuje oficjalny fanpage ZSP Ligi Klas.

Całość zakończyło uroczyste rozdania nagród i wyróżnień indywidualnych. Tytuł króla strzelców zdobył Marek Biłas, zdobywca 9 trafień. Najlepszym bramkarzem zawodów został Karol Blabuś.

Namiastkę atmosfery ZSP Ligi Klas możecie poczuć oglądając ostatni Magazyn Skrótów:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony