Piłkarska A-klasa rozpoczyna nowe rozgrywki

W niedzielę rusza także A-klasa. W III grupie z naszego powiatu zobaczymy cztery drużyny: Pogoń Syców, Zenit Międzybórz, LZS Solniki Małe i Widawę Stradomia. Z kolei w II grupie zmagać się będzie Lotnik Twardogóra. 


REKLAMA

Najwcześniej w nowym sezonie na boisko wybiegną piłkarze Zenitu Międzybórz, którzy zmierzą się na wyjeździe z Polonią Wrocław. Poprzedni sezon zespół z Międzyborza zakończył na dziewiątej pozycji. A w okresie przygotowawczym rozegrał cztery mecze kontrolne, których raz zwyciężył (4:1 z Plonem Gądkowice) oraz trzy razy ponosił porażkę (0:4 z Zefką Kobyla Góra, 1:4 z Lotnikiem Twardogóra i 1:3 z Baryczą Milicz). Przeciwnik Zenitu w poprzedniej kampanii uplasował się na czwartej lokacie. Kto wyjdzie górą z premierowego pojedynku? Odpowiedź poznamy o godzinie 11. na boisku Polonii Wrocław.

Pozycję niżej niż Zenit w tamtym sezonie zajął LZS Solniki Małe, który na początek nowej kampanii na własnym obiekcie podejmie Burzę Chwalibożyce, która jest spadkowiczem z klasy okręgowej. Podopieczni Przemysława Kwietnia przed sezonem rozegrali dwa sparingi. Pierwszy z nich zakończył się remisem 5:5, a przeciwnikiem był KS Łozina, a drugi to już zwycięstwo solniczan 5:4 z Widawą Wilków. Kto zwycięży w tym starciu? Dowiemy o godzinie 17. na boisku w Solnikach Małych.

Najwyżej z drużyn z naszego powiatu w poprzednim sezonie uplasowała się Pogoń Syców, a zajęła szóstą pozycję. Nowy sezon sycowianie zainaugurują przed własną publicznością, a rywalem będzie Skra Wojnowice. Zespół Mariusza Tęsiorowskiego rozegrał cztery mecze kontrolne. Pogoń dwukrotnie zwyciężyła (5:1 z LZS-em Trzcinica i 2:1 z KS-em Poniatowice), jednokrotnie remisowała (2:2 z LKS-em Czarnylas) oraz doznając porażki (3:6 z LZS-em Doruchów). Pierwszy gwizdek sędziego na boisku w Sycowie o godzinie 17.

Nowy sezon w A-klasie rozpocznie też jej beniaminek z Stradomi. Widawa powróciła do piłkarskiej „serie A” po czterech latach rozbratu z tym poziomem rozgrywek. Świeżo upieczeni A-klasowicze zainaugurują sezon przed własną publicznością, a przeciwnikiem mistrza „bundesligi” będzie jako pierwszy Huragan Minkowice Oławskie. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 17.

Jedyny nasz reprezentant w grupie drugiej, czyli Lotnik Twardogóra nową potyczkę w sezonie 2016/2017 zacznie na wyjeździe w Kiełczowie z tamtejszą Widawą. Poprzedni sezon w wykonaniu Lotnika to jedenaste miejsce w tabeli. Podopieczni Grzegorza Maligi zagrali w czterech test-meczach z czego dwa wygrali (4:1 z Zenitem Międzybórz i 6:2 z KS-em Poniatowice), a także zaliczyli dwie porażki (1:3 z Widawą Bierutów i 3:4 z Olimpią Oleśnica). Początek spotkania o godzinie 11 na boisku w Kiełczowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony