Piłkarki zagrały w Bierutowie, aby upamiętnić Laurę

Piłkarki zagrały w Bierutowie, aby upamiętnić Laurę

W tym roku po raz czwarty został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Kobiet im. Laury Szczepaniak. W rozgrywkach o zmienionej formule triumfowała Bielawianka Bielawa.


REKLAMA

– W tym roku chcąc podnieść rangę zdecydowaliśmy się zaprosić kluby, a nie jak dotąd szkoły. Zdecydowaliśmy się też zwiększyć liczbę drużyn. – mówił przed turniejem główny organizator, Bartosz Purzyński. Tym samym do turnieju przystąpiło sześć zespołów. I tak w grupie A znalazły się UKS Bierutów I, UKP SAP Brzeg oraz ŻAP Sukces Gmina Oleśnica. Z kolei grupę B tworzyły: Czarni Jelcz-Laskowice, UKS Bierutów II Gimnazjum i UKS Bielawianka Bielawa.

Wyniki grupy A: 

UKS I Bierutów 0:1 UKS SAP Brzeg
UKS I Bierutów 0:2 ŻAP Sukces Gmina Oleśnica
UKS SAP Brzeg 1:2 ŻAP Sukces Gmina Oleśnica

I. ŻAP Sukces Gmina Oleśnica 6 pkt. 4:1
II. UKS SAP Brzeg 3 pkt. 2:2
III. UKS I Bierutów 0 pkt. 0:3

Wyniki grupy B: 

Czarni Jelcz-Laskowice 2:1 UKS II Bierutów Gimnazjum
Czarni Jelcz-Laskowice 1:2 UKS Bielawianka Bielawa
UKS II Bierutów Gimnazjum 0:4 Bielawianka Bielawa

I. Bielawianka Bielawa 6 pkt. 6:1
II. Czarni Jelcz-Laskowice 3 pkt. 3:3
III. UKS II Bierutów Gimnazjum 0 pkt. 1:6

W pierwszym półfinale zawodniczki Adama Maciejewskiego pokonały 3:0 zespół z Jelcza-Laskowice. Natomiast drugie półfinałowe starcie to wygrana 2:0 UKS-u Bielawianki Bielawa nad UKS-em SAP Brzeg. Następnie został rozegrany mecz o 5. miejsce, w którym dwa zespoły gospodyń zmierzył się ze sobą. Ostatecznie z wygranej cieszyły się podopieczne Przemysława Przybylskiego, które ograły 2:1 zespół prowadzony przez Bartosza Purzyńskiego.

W małym finale minimalnie lepsze okazały się piłkarki z Brzegu, które pokonały 1:0 Jelcz-Laskowice. Pojedynek o złoto, w którym mierzyły się zawodniczki ŻAP Sukces Gmina Oleśnica i UKS Bielawianka Bielawa przysporzył wiele emocji, a po upływie regulaminowego czasu gry było 5:2 na korzyść Karoliny Tylak i jej koleżanek z Bielawy.

W przerwach między meczami odbyły się występy taneczne formacji Ryzykanci II i Giganci, których przygotowują Jadwiga i Karolina Kalcowskie z PCEiK w Oleśnicy, a trenujące na co dzień w Bierutowie. Przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką okazała się Karolina Pastuszczak z UKS-u SAP Brzeg. Królową strzelczyń z czterema bramkami strzelonymi została Zuzanna Szczepańska z UKS-u Bielawianki Bielawa. Do tej samej piłkarki powędrował także tytuł najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju.

– Dziękujemy sponsorom: Kuligowski Paweł materiały budowlane czy Liberum Marty Kubiak, Dziękuję też p. Adamowi Urdzeli, dyrektorowi OKiS w Bierutowie za ogromną pomoc w organizacji turnieju oraz bezpłatne udostępnienie Hali Sportowej oraz zawodniczkom za udział w turnieju. – podsumowuje Bartosz Purzyński.

UKS Bielawianka Bielawa: Marta Gnyl, Anna Szczepanik, Dominika Krupa, Oliwia Silny, Teresa Kruk, Martyna Kruk, Zuzanna Kruk, Zuzanna Szczepańska, Marta Kazimierczak, Amelia Niedzielska, Karolina Tylak.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony