Piłkarki z oleśnickiego ZSP królowymi parkietu!

Piłkarki z oleśnickiego ZSP królowymi parkietu!

Piłkarki reprezentujące Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy okazały się najlepsze w rozegranych w Bierutowie Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. 


REKLAMA

W rozgrywkach udział wzięło pięć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej z nich znalazło się ILO w Oleśnicy, II LO w Oleśnicy oraz ZSP Bierutów. Natomiast druga grupa składała się z ZSP Syców i ZSP Oleśnica. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny w grupach.

W grupie A najlepsze okazało się I LO, które zwyciężyło 3:0 z II LO i zremisowało 0:0 z ZSP Bierutów. Drugie miejsce przypadło gospodyniom, które dwukrotnie zremisowały (0:0 z ILO i 1:1 z II LO). Trzecie miejsce przypadło podopiecznym Adama Wójcika. Z kolei w grupie B ZSP Oleśnica pokonało 4:0 ZSP Syców.

GRUPA A: 

1. I LO 4 pkt. 3:0
2. ZSP Bierutów 2 pkt. 1:0
3. II LO 1 pkt. 1:0

GRUPA B: 

1. ZSP Oleśnica 3 pkt. 4:0
2. ZSP Syców 0 pkt. 0:4

W pierwszym półfinale do wyłonienia finalisty potrzebna była dogrywka. Po regulaminowym czasie gry w spotkaniu I LO z ZSP Syców był bezbramkowy remis. Po dogrywce lepsze okazały się dziewczęta z ILO, wygrywając 1:0. Drugi półfinał to zwycięstwo 1:0 ZSP Oleśnica nad ZSP Bierutów.

W spotkaniu o trzecie miejsce górą były bierutowianki, które o jedną bramką okazały się lepsze od sycowianek. Wielki finał to zwycięstwo Dominiki Krawczyńskiej i jej koleżanek 2:0 nad I LO.

Skład drużyny zwycięskiej: Alicja Gołda, Karolina Sus, Karolina Kowalska, Agnieszka Tomaszewska, Wioletta Tomaszewska, Katarzyna Wójcik, Julia Szymanowicz, Dominika Krawczyńska. Opiekun: Agnieszka Bernacka.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony