Paweł Kubiak zadebiutował w pierwszej lidze

kubiakluczbork

Wychowanek Pogoni Oleśnica, Paweł Kubiak zaliczył w sobotę debiut w I lidze.

Zawodnik MKS-u Kluczbork znalazł się w 18-osobowej kadrze meczowej po raz pierwszy. Pojawił się na boisku w 80. minucie spotkania przeciwko Wiśle Puławy, zastępując na boisku Michała Szewczyka.

W Kluczborku oleśnicki zawodnik nie ma łatwego zadania, bo o pozycję na obronie rywalizuje z jednym z czołowych piłkarzy kluczborskiej jedenastki, Adamem Orłowiczem. – Pech chciał, że trafiłem na Adama, ale mam od kogo czerpać naukę. „Orzeł” nie wybija piłek na oślep, szuka dogodnej pozycji do dogrania, przewiduje i mam kogo naśladować – skomentował w przeddzień meczu w wywiadzie dla klubowej strony.

– Absolutnie nie życzę Adamowi żadnych kontuzji, gdyż jest to kluczowy zawodnik naszej drużyny. Jak już wspomniałem nie muszę grać wyłącznie na prawej obronie i szansę jaką da mi trener wykorzystam w stu procentach – zapowiadał Kubiak w tej samej rozmowie.

Debiut, mimo zaledwie kilkunastu minut na placu gry, mógł być wymarzony. Już w swoim pierwszym oficjalnym spotkaniu miał szansę zdobyć bramkę, lecz jego mierzone uderzenie z 20. metra w doliczonym czasie gry nie zaskoczyło Andrzeja Witana i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

RED, źródło i fot.: mkskluczbork.pl